مقالات آرایشگری مردانه

آموزش سایه زدن ریش

آموزش سایه زدن ریش

مطلب ارائه شده توسط اموزشگاه ارایشگری مردانه استادبیک

برای سایه زدن ریش مردانه ابتدا یک شانه شماره 6 را روی ماشین اصلاح قرار داده و به اصلاح صورت می پردازیم.

چون ما میخوایم مدل ریش سایه روشن ایجاد کنیم بستگی به انواع ریش ها مثلا اگر ریش کم پشت بود موهای اضافی زیبا دیده نمیشه و موهای اضافی را کوتاه می کنیم ریش را کاملا یکدست کرده سپس به سایه انداختن ریش می پردازیم.

نکته مهم اینه که ما باید بیس و مرکز سایه را بدونیم تا به خوبی بتونیم مدل ریش سایه دار رو اجرا کنیم پس باید بدونیم چه شماره هایی میتونه به ما کمک کنه تا سایه انداختن ریش رو به خوبی انجام بدیم که شماره 5 الی 6 الی 4 میتونه در سایه زدن به ما خیلی کمک نه و ما می توانیم سایه صفر را با اینها ادغام کنیم.

بهتره شماره 5 را با 8 و 9 و 10 به بالا را با هم ترکیب کنیم تا یک سایه ریش مردانه زیبا داشته باشیم.

خود شانه بستگی به ضخامت آن دارای شماره هست و میتونیم برای سایه ریش ازش استفاده کنیم که قسمت شماره 5 شانه را به حالت 90 درجه قرار می دهیم طوری که کاملا قسمت بدنه شانه چسببیده به پوست سر باشه و شانه را بالا نمی کشیم توی دندانه ها کار را محو می کنیم.

یعنی اول مرکز رو کوتاه می کنیم بعد صفر رو می زنیم.

کمی بالاتر از صفر رو هم محو می کنیم و با شماره 5 که قبلا زدیم ترکیب می کنیم(بالای گوش) بعد میایم پایین تر از قسمتی که صفر زدیم (پایین تر از گوش) موهای روی صورت که قبلا اصلاح کردیم شماره 7 هست حدودا و ما با شماره 6 ترکیب می کنیم یعنی پایین تر از جایی که صفر زدیم میشه 6 و بعدش موهای پایین تر روی صورت شماره 7 هست.

حتما بخوانید  آموزش سایه زدن

شانه دیگری روی ماشین می گذاریم این شماره 1 هست ولی از دیدگاه ما شماره 3 هست دنده ها رو میکشیم عقب میشه شماره 4  و قسمت بالا و پایین را با این شماره ترکیب می کنیم تا سایه زدن ریش ما به زیبایی دیده بشه فقط مقدار کمی حالت ضربه ای تا حالتی پیدا کنه که چشم متوجه این تفاوت بشه و کم کم مدل ریش سایه دار ما شکل پیدا کنه

سپس شماره صفر رو می زنیم بعد یک دنده عقب می کشیم سپس دو دنده و یک ذره بالاتر رو محو می کنیم سپس 3 دنده و بالاتر رو فقط در حد یه ذره که غیب کنه به موها فشار وارد نکنید.

خط پایینی هم یه دنده کم می کنیم و حجم را کم می کنیم. مجدد 3 دنده کمی عقب تر هم محو می کنیم.

شانه را کاملا صاف زیر چانه قرار می دهیم و خط را ایجاد می کنیم اینطور سایه زدن مو انجام میشه چون ما روی کنار گوش کار کردیم و قبلش روی ریش حالا با این خط ریش بسیار زیباتر و جذاب میشه

خط های صورت در طراحی خیلی مهم است که ما به این ها نما میدیم مثلا خط سبیل را می گیریم خط بغل سبیل را کاملا صاف می کنیم یه مثلث زیر لب در میاریم سپس خطها را با تیغ می گیریم پوست را کاملا کش بدید خط بغل سبیل را صاف کنید.

نکته هایی که در خط گرفتن تیغ خیلی مهم است:

1- وقتی تیغ را داخل دسته تیغ قرار می دهیم و تیغ را یک ذره فاصله می دهیم

حتما بخوانید  طراحی مدل دلخواه مشتری روی سر توسط استاد بیک

2- پوست را خیس نمی کنیم اما اگر شما پوست را خیس کردید بلافاصله بعدش آب را از روی پوست بگیرید چون وقتی خط را می گیرید به جای یک تار مو سه تار مو را کوتاه نکنید

3- پوست را کاملا کش بدید

4- به هیچ عنوان به خود پوست ضربه نزنید به خود مو ضربه بزنید.

5- نکته ی خیلی مهم همان قسمتی که دسته تیغ هست شما موازی همون قسمت پوست رو کش بدید موازی هم باشند.

6- دسته تیغ سبک باشه تا دست شما رو زود خسته نکنه انرژی کمتری از دست بگیره و این در سرعت و دقت و کیفیت کار خیلی مهم و اثرگذار هست.

خب سایه زدن ریش ما تمام شد امیدوارم بهره کافی رو برده باشید.

برای یادگیری بیشتر این حرفه پکیج آموزش ریش را تهیه فرمایید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.