مقالات آرایشگری زنانه

انواع مش فانتزی

انواع مش فانتزی

مش فانتزی

انواع مش فانتزی

انواع مش فانتزی: مش شانه ای یا اسپاتولا، مش شعله ای، مش تکه ای

مش شانه ای شماره 1

این نوع مش که به آن های لایت بدون فویل گفته می شود برای موهای بلند بسیار مناسب است. برای اجرای این نوع تکنیک مش، مواد دکلره غلیظ درست کرده و با استفاده از شانه دندانه درشت که ما بین دندانه های آن را به طور کامل پر کرده اید آن را به طور یکنواخت به صورت عمودی روی موها بکشید. این عمل را فقط یکبار و برای کل سر انجام دهید.

انجام این نوع مش احتیاج به هیچ پوشش یا کلاهی برای سر ندارد و برای افرادی که دارای موهای روشن می باشند بسیار مناسب است. با این مش نیازی به رنساژ کردن موها نیست مدت زمان مکث این نوع مش حدودا 10 الی 30 دقیقه با توجه به دوام موها می باشد.

با انجام این نوع مش سایه روشن موها به طور یکنواخت و هم زمان انجام می شود. پس از مدت زمان لازم مواد روی موها را بشویید و از شامپوی متعادل کننده PH برای موها استفاده کنید. مکث کوتاهی کرده موها را شسته و براشینگ کنید.

مش شانه ای شماره 2

این مش برای افرادی که موهای روشن تا پایه 6 دارند مناسب است موها را شانه کرده و حالت و آویزان قرار دهید. اولین و دومین دندانه شانه را از مواد بی رنگ کردن پر کرده به حالت صاف و عمود از یک سانتی متر به ریشه تا نوک موها بکشید.

قسمت بعدی را کمی فاصله داده و دوباره دندانه های شانه را از مواد پر کرده و لایه بعدی را به مواد آغشته کنید. هر تعداد که مشتری تان خواست می توانید روی موها را به این ترتیب مش کنید. این مش فقط برای قسمت های روی موها انجام می شود.

برای این که مواد دکلره روی سر پخش نشود از سشوار و کلاه پلاستیکی استفاده نکنید هم چنین اگر ریشه موها و پوست سر به مواد آغشته شد سریع با پنبه پاک نمایید.

– مراقب باشید که مود مخلوط آماده شده از قوام لازم برخوردار باشد تا بتوان آن را بدون هیچ گونه مشکلی به طور یکنواخت روی مو بمالید.

– فاصله ی میان دندانه ها را تا آخر شانه از مواد بی رنگ کننده پر کنید تا جلوه ای که می خواهید به موها ببخشید.

به این صورت می توان موها را هم زمان سایه روشن کنید. مواد بی رنگ کننده ی زمینه را روی موها زده و بعد از مدت مکث لازم هم زمان با هم شسته و شامپوی متعادل کننده استفاده کنید.

مش شانه ای برای موهای کوتاه (های لایت بدون فویل)

موها را پوشش دهید و پس از پوش دادن با یک شانه ی دندانه درشت روی سطح مو را شانه بزنید.

شانه را به صورت معکوس در دست گرفته و با برس مواد را روی موهای داخل شانه بمالید یا با قلم مو مواد را به نوک موها بزنید مواد باید کاملا غلیظ باشد و از سشوار استفاده نشود.

بهتر است پایه ی موی شماره 6 را انتخاب نموده و مواد دکلره به ریشه ی موها زده نشود مش پوش برای موهای کوتاه و لایه لایه مناسب است و برعکس روی موهای روشن نوک موها را می توان تیره کرد.

پس از مکث لازم موها را شامپو کرده و با رنگ دلخواه رنساژ نمایید.

مش

مش برفی یا مش یخی

این نوع مش روی پایه دکلره 9 و 10 انجام شده و برای رنساژ آن، رنگ های روشن و نقره ای کاربرد دارد.

مش بارانی

تاج سر را جدا کنید. موهای این قسمت را یکی درمیان در کاغذهای فویل پیچیده و یک قسمت را آزاد بگذارید و قسمت های دیگر را داخل فویل قرار داده و دکلره کنید و به پایه ی 9 رسانده و فقط قسمت های مش را به دلخواه رنساژ کنید.

مش ببری یا لولایت ببری

برعکس مش بارانی روی زمینه روشن انجام می شود. تکه هایی که داخل فویل قرار می گیرد را تیره کرده و تکه ها کمی با فاصله گرفته شود.

مش شعله ای

اطراف سر تکه هایی از مو را داخل فویل گذاشته و از مواد بی رنگ کننده استفاده کنید. از پنبه برای جلوگیری از نشت مواد در ریشه استفاده کرده و پس از رسیدن موها به پایه ی دلخواه موها را رنساژ نمایید.

مش ستاره ای 

از قسمت کاسه سر به شکل ستاره موها را جدا نموده و آن را دکلره نمایید. پس از رسیدن به پایه ی دلخواه موها را شسته و رنساژ کنید.

مش گربه ای یا پلنگی

موهای تمام سر را به صورت بافت در آورید. روی قسمت های بافت مواد دکلره بزنید. موها را به پایه رسانده و بافت را باز کرده و آب کشی کنید. این مش را می توانید با فانک هم انجام دهید. به این صورت موها را تا نیمه از فانک درآورده و مواد دکلره بزنید.

در این نوع مش رنساژ انجام نمی شود به دلخواه مشتری می توان کل موها را رنگ روشن کنید.

مش شابلون

یک لایه ی نازک از موها را داخل شابلون قرار داده و مواد آماده غلیظ را روی شابلون بزنید.

هنگامی که موها به پایه ی دلخواه رسید مود را شسته و رنساژ کنید.

مش شن و ماسه ای

موها را دکلره کرده و به پایه ی 7 برسانید سپس موها را از کلاه درآورده و به پایه ی 10 رسانده روی کل موها از رنگ دودی با پایه ی 7 بزنید. موها را شسته و براشینگ کنید.

آمبره

یکی از تکنیک های رنگ که امروزه طرف داران زیادی دارد آمبره است. در رنگ آمیزی به روش آمبره رنگ تیره در ریشه و هر چه به طرف ساقه می دهیم رنگ روشن تر می شود و مرزی بین تیرگی و روشنی ایجاد نمی شود. (نیاز به ریشه گیری نیست)

سامبره

روش سامبره نیز از تکنیک های جدید رنگ آمیزی می باشد این روش از روش آمبره جدیدتر است و همانند آمبره تغییر رنگ از تیره به روشن اما ملایم تر از آمبره می باشد در این روش بالیاژ نیز انجام می شود.

کالرملتینگ 

روش تکنیکی کالرملتینگ هم طرفداران خاص خودش را دارد و همانند دو تکنیک دیگر آمبره و سامبره است در این تکنیک از سه رنگ یا بیش تر استفاده شده و محدودیتی برای تیره تر یا روشن تر بودن ساقه و ریشه وجود ندارد یا به عبارت دیگر می توانید از هر رنگی در ریشه مو شروع کرده و به هر رنگی در ساقه برسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *