مقالات آرایشگری زنانه

بی رنگ نمودن موی طبیعی

بی رنگ نمودن موی طبیعی

بی رنگ کردن مو

بی رنگ نمودن موی طبیعی

پراکسید مناسب بی رنگ نمودن موی طبیعی و رنگ شده

هیدروژن یا ولوکسیدها با قدرت های متفاوت وجود دارند. برای بی رنگ کردن، رنگ کردن و حتی تیره نمودن رنگ لازم بوده که پراکسید با رنگ مخلوط شود و به کوتیکول مو نفوذ کرده ورنگ دانه های طبیعی را رنگ نموده و در کورتکس رنگ جدیدی به وجود آورد و ثابت بماند.

از حجم زیاد پراکسید برای روشن کردن و از حجم کم پراکسید برای تیره کردن استفاده نمایید. در روشن دهی مراحل دکلره مو اکسیدان با حجم های مختلف 40،30،20،10 حجمی نقش موثر دارد. حجم اکسیدان، زمان، نوع مو و درجه ی قلیایی مواد بی رنگ کننده در قدرت روشن کنندگی مواد دکلره نقش زیادی دارند.

پودر دکلره خوب موها را تا پایه 10 روشن می کند. اولین پیگمنتی که از موی طبیعی خارج می شود. آبی است. در مرحله ی بعد پیگمنت های قرمز و در مرحله ی آخر پیگمنت های زرد از روی مو خارج می شوند.

بی رنگ نمودن کامل یا قسمتی از موی طبیعی

موهای طبیعی از ریشه تا ساقه به راحتی یک دست بی رنگ می شود. زیرا پیگمنت های طبیعی سریع تر از مو خارج می شوند. موها را شانه نموده و به 4 قسمت تقسیم نمایید.

در اطراف خط سر و گوش ها کرم محافظ را بزنید. ماسک زده و از دستکش برای محافظت از دست ها در کلیه ی مراحل بی رنگ کردن و رنگ آمیزی مو استفاده نمایید. بعد از آماده کردن مواد روشن کننده از پشت سر یا تیره ترین قسمت سر 2 سانتی متر مانده به ریشه مواد را به موها بزنید.

بعد از روشن نمودن موها 3 تا 4 درجه مواد تازه، با اکسیدان شماره ی 1 درست کرده و به ریشه ها بزنید. چند دقیقه بعد از پایان کار موها را آزمایش کنید. با این روش که یک لایه مو را گرفته و با یک تکه پنبه مرطوب مواد دکلره را از روی مو پاک کرده، در صورتی که به اندازه ی کافی روشن نشده باشد مجددا موها را مواد زده تا به پایه ی دلخواه برسد.

با توجه به درجات روشن کنندگی پایه ی موی مورد نظر می توان 25 تا 55 دقیقه مکث نمود. به وسیله ی انتهای شانه یا برس رنگ در طول مدت مکث، قسمت های مختلف مو را از یکدیگر باز کرده و اگر قسمتی از موها احتیاج به مواد دکلره داشت، مجددا مواد بزنید. به هیچ عنوان از شانه استفاده نکنید و در صورت احتیاج می توان برای قسمت هایی که تیره تر است از مواد دکلره استفاده نمود. وقتی موها به پایه دلخواه رسید و ریشه و ساقه یک دست شد، موها را با آب ولرم شسته و با شامپویی که PH آن خنثی است. شامپو کنید.

حتما بخوانید  پکیج آموزش سفید کردن مو بدون دکلره فقط با مواد جادویی استاد بیک

بعد از دکلره نمودن پوست سر حساس شده و باید مواظب بود تا دمای آب در حد مطلوب بماند تا پوست سر اذیت نشود. آب اضافی موها را با حوله گرفته و برای رنگ کردن آماده کنید. موهای بلوند به خاطر داشتن مقدار کمتری از رنگ دانه به سرعت روشن می شود اما موهای تیره به سختی روشن شده و باید زمان بیشتر و اکسیدان با حجم زیاد استفاده شود تا غلظت ملانین طبیعی را کاهش دهد. برای به دست آوردن نتایج مطلوب و دلخواه میزان اکسیدان کرم را کم و مقدار پودر را بیش تر و زمان مکث را طولانی نمایید. البته در طول کار موها را از نظر مقاومت چک کنید. زمان انجام دکلره اگر موها طبیعی باشد. کاملا بی رنگ شده و رنگ کردن موها آسان تر است.

موها را به 4 قسمت برای رنگ کردن تقسیم نمایید. لایه های نازک مو را از ریشه تا ساقه از پشت سر به طور یکنواخت رنگ کنید. مدت زمان مکث طبق دستور شرکت سازنده است. برای رنگ کردن دایمی که رنگ مو با واریاسیون ترکیب می شود حدود 20 الی 30 دقیقه و برای رنگ کردن ترکیبی که فقط رنگ دایمی و اکسیدان است 30 الی 40 دقیقه مکث لازم است. رنگ بعد از دکلره با اکسیدان 6% باید مخلوط شود. موها را با شامپو اسیدی شسته و خشک نمایید.

توجه: اگر بعد از دکلره حجم اکسیدان کرم مصرفی زیاد باشد، موها رنگ نگرفته و بیش از اندازه آسیب می بیند، زیرا موهای بی رنگ شده متخلخل بوده و نفوذ و ماندگاری رنگ روی این موها خیلی کم است.

بی رنگ کردن مو

مواد محافظت کننده پوست سر و مو 

از اکسیدان مناسب مو برای جلوگیری از سوختن مو استفاده نموده و قطره آنتی دمیج داخل مواد دکلره بریزید. اما زمانی که موها با مواد دکلره ی قوی سوخت یا دمیج شود، نوک موها را کوتاه کرده و از سرم مو یا روغن های گیاهی برای چرب کردن موها استفاده کنید و یا می توانید از ماسک مو یا ترمیم کننده مو برای ترمیم موها استفاده نمایید. با استفاده از ترمیم کننده مواد داخل کورتکس موها شده و موی آسیب دیده را موقتا ترمیم می کند. برای ترمیم موهای آسیب دیده کراتینه کردن نیز راه حل مناسبی است.

حتما بخوانید  انواع و تکنیک مصرف دکاپاژ

زمان مکث مواد بی رنگ کننده روی مو

مدت زمان مکث مواد روی موها مشخص نیست. بعضی از موها به علت داشتن تارهای نازک خیلی زود بی رنگ شده و بعضی از موها به دلیل داشتن تارهای ضخیم دیرتر بی رنگ می شوند. زمان شست و شو را در مدت زمان مکث با روش تکنیکی می توان تشخیص داد.

بی رنگ کردن انواع موهای کوتاه، متوسط و بلند

زمان دکلره نمودن موها قسمت های تازه روییده که به پوست سر نزدیک است به علت حرارت پوست سر زودتر بی رنگ شده و نوک موها که از سر فاصله دارند، دیرتر رنگ باز می کنند. به همین علت تفیک خاصی زمان زدن مواد و ترکیب مواد با اکسیدان کرم داشته باشید. اگر موها کوتاه است زمان بی رنگ نمودن ریشه و ساقه را با هم مواد زده و با توجه به جنس مو مواد را ترکیب کرده و از اکسیدان با حجم بالا استفاده نکنید. برای موهای متوسط مواد دکلره را دو بار تهیه کنید، مواد اولیه را با اکسیدان  حجمی ترکیب کرده و از پشت سر موها را  سانتی متر مانده به ریشه به مواد آغشته کنید.

بعد از مکث کافی مواد تازه درست کرده و به ریشه ها بزنید. این ترکیب با اکسیدان شماره 1 است. بی رنگ نمودن موهای بلند در 3 مرحله انجام می شود. مواد دکلره را با توجه به جنس موها انتخاب نموده و اگر جنس موها زبر باشد، مواد دکلره را با اکسیدان شماره 3 ترکیب نموده و  به ساقه ها می زنیم. بعد از مکث لازم مواد تازه ای با اکسیدان شماره 2 تهیه کرده و 2 سانتی متر مانده به ریشه تا جایی که قبلا مواد زده شده بود را به مواد دکلره آغشته می کنیم. بعد از بی رنگ شدن موها را با شامپو خنثی شسته و رنگ آمیزی انجام می دهیم.

پراکسید مناسب موی طبیعی و رنگ شده

بی رنگ کردن موی رنگ شده

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.