مقالات آرایشگری مردانه

روش های صاف کردن مو از 0 تا 100

روش های صاف کردن مو

روش های مختلفی برای صاف کردن مو وجود دارد که هر کدام مزایا و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. افرادی که مو های فر یا مجعد دارند، به دنبال روش های صاف کردن مو هستند که به مو آسیبی نرساند. در این مقاله انواع روش های صافی مو را بررسی و معرفی می کنیم.

ابتدا روش های صافی مو با سشوار و اتو مو را بررسی کرده و سپس روش های صافی دائمی مو مانند کراتینه را معرفی می کنیم. همچنین روش های صاف کردن مو با موادی مانند ژل و کراتین های گیاهی را بیان کرده و در انتها نیز یکی از بهترین روش های صافی دائمی مو با مواد شیمیایی را بررسی می کنیم.

روش صاف کردن مو با سشوار و اتو مو

صاف کردن مو با سشوار و اتو مو

استفاده از سشوار و اتو مو، یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ‌ها برای صاف کردن مو است. قبل از استفاده از سشوار و اتو مو، موها را با شامپو مناسب بشویید تا از هرگونه آلودگی و چربی اضافی پاک شوند. قبل از استفاده از سشوار و اتو مو، از محصولات حفاظتی مانند اسپری حرارتی استفاده کنید تا مو ها از آسیب حرارت سشوار و اتو محافظت شوند. ابتدا باید موها را با استفاده از سشوار خشک کنید.

از حرارت متوسط استفاده کنید و سشوار را در فاصله مناسبی نگه دارید تا موها آسیب نبینند. با استفاده از سشوار و برس گرد مخصوص می توانید مو ها را براشینگ و صاف کنید. همچنین بعد از خشک کردن موها با سشوار، می توانید از اتو مو برای صاف کردن موها استفاده کنید.

اتو مو را در دمای مناسب قرار دهید و مو ها را به آرامی و تکه تکه از ریشه تا انتهای مو صاف کنید. پس از صاف کردن موها با سشوار و اتو مو، از محصولات نرم کننده مو استفاده کنید تا مو ها نرم و لطیف شوند و از خشکی و آسیب دیدگی آن ها جلوگیری شود.

قبل از استفاده از سشوار و اتو مو، مطمئن شوید که موها کاملا خشک هستند تا از آسیب حرارتی و سوختگی مو جلوگیری شود. همچنین دقت کنید که در صورت استفاده مکرر از سشوار و اتو مو، به موها استراحت دهید و از ماسک ‌های آبرسان و تقویت کننده مو استفاده کنید.

روش صاف کردن مو با اتو و سشوار دائمی نیست و پس از شستشو، مو ها به حالت قبلی باز می گردند. ولی این روش آسان و بسیار کم هزینه تر از روش های دیگر است و هر فرد در خانه می تواند به راحتی این کار را انجام بدهد.

روش صاف کردن مو با کراتینه

روش صاف کردن مو با استفاده از کراتینه یک روش شیمیایی است که می‌ تواند موی مجعد، وز و فر را به مو هایی صاف و لخت تبدیل کند و آن ها را تا چندین ماه صاف نگه دارد. در این روش، از ماده ‌ای به نام کراتین استفاده می‌ شود که به ساختار موها نفوذ کرده و آن ها را تقویت و صاف می ‌کند.

کراتینه مو باعث ایجاد یک لایه محافظ روی ساقه مو می ‌شود که موها را در برابر استفاده از وسایل حرارتی مانند اتو مو و سشوار و همچنین عوامل محیطی مثل اشعه خورشید و آلودگی محیطی محافظت می ‌کند. همچنین با استفاده از کراتینه مو، ساختار و بافت مو ها تقویت می ‌شود و ناهمواری ‌های موجود در ساختار ساقه مو و کوتیکول‌ ها پر می‌ شوند. این عمل باعث افزایش ضخامت موهای نازک و آسیب دیده نیز می ‌شود. کراتینه مو درخشندگی و طراوت موها را افزایش می دهد و ظاهر ان را سالم زیبا می کند.

صاف کردن مو با کراتینه

استفاده از روش کراتینه برای صاف کردن موها ماندگاری موقتی دارد و معمولاً تا چند ماه اثر آن روی مو باقی می ماند. پس از گذشت این مدت زمان و رشد ریشه، مو نیاز به تمدید و شارژ کراتین دارد. نکته مهم این است که کراتینه کردن مو یک روش نیمه دائمی است و تا زمانی که موهای شما از ریشه رشد نکنند، به همان کیفیت اولیه روی طراوت و حالت صافی موهای شما تأثیر گذار خواهد بود. حتی بعد از در آمدن ریشه موها نیز، می ‌توانید با هزینه اندکی اقدام به ریشه گیری دوباره آن ها با مواد کراتین کرده و موهایی یکدست، خوش حالت و صاف داشته باشید.

روش صاف کردن مو با ژل یا کراتین گیاهی

صاف کردن مو با ژل یا کراتین گیاهی

روش صاف کردن مو با استفاده از ژل یا کراتین گیاهی یک راه مناسب برای کسانی است که نگران آسیب رسیدن به موهای خود هستند. این روش با استفاده از مواد طبیعی انجام شده و به موها کمک می کند تا بدون ایجاد آسیب، براق و صاف شوند. برای صاف کردن مو با ژل یا کراتین گیاهی، ابتدا باید محصول مناسب و با کیفیتی را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که محصولی که انتخاب می کنید حاوی مواد طبیعی و گیاهی است و مواد شیمیایی مضری ندارد. قبل از استفاده از ژل یا کراتین گیاهی، مو باید کاملا شسته شود تا از هرگونه چربی، آلودگی و … پاک شود. پس از شستشوی موها، مقدار مناسبی از ژل یا کراتین گیاهی را روی موها بمالید.

از ریشه تا انتهای مو را ماساژ دهید تا کراتین به طور یکنواخت در کل مو ها پخش شود. برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید از حرارت استفاده کنید. از سشوار یا اتوی مو با حرارت کم استفاده کنید تا ژل یا کراتین گیاهی در مو جذب شود.

پس از گذشت مدت زمان مشخصی که در دستورالعمل محصول بیان می شود، موها را با آب گرم آبکشی کنید. برای حفظ صافی و براقیت موها، باید مراقبت لازم بعد از کراتین را به درستی انجام بدهید. از شامپو و محصولات مراقبت از مو استفاده کنید و از حرارت زیاد و دائمی برای خشک کردن مو استفاده نکنید.

آموزش کراتینه مو
پکیج آموزش کراتینه مو بصورت گام به گام
اگر میخواهید انواع کراتینه مو را در کمترین زمان و با بهترین و جدیدترین متد یاد بگیرید پکیج کراتینه مو استادبیک را تهیه کنید.

روش صاف کردن مو با مواد شیمیایی

صاف کردن مو با مواد شیمیایی

روش صاف کردن مو با استفاده از مواد شیمیایی می‌ تواند یک راه دائمی برای صاف کردن موهای فر باشد. این روش برای کسانی که موهای خیلی فر دارند و قصد دارند که موهایشان را به طور دائمی صاف کنند، مناسب است. مواد شیمیایی که به عنوان روش های صافی دائمی مو شناخته می شوند از نظر کارکرد و ویژگی، متفاوت هستند.

همچنین هزینه انجام هر روش نیز متفاوت است و با توجه به نوع، برند مواد، قد مو، حجم مو و تعیین می شود. روش هایی که به عنوان جدیدترین روش صافی مو شناخته می شوند شامل روش های کراتینه، پروتئینه، ریباندینگ، صافی یا کراتینه برزیلی و … هستند.

صاف کننده های شیمیایی مو موادی هستند که با شکستن پیوند های قوی دی سولفیدی مو، موها را صاف و نرم می کنند. این مواد می توانند مو ها را به طور دائمی یا نیمه دائمی و موقت صاف کنند. در ادامه به برخی از مواد شیمیایی استفاده شده برای صاف کردن موها می پردازیم.

  • آمونیوم تیوگلیکولات: این ماده یک ماده شیمیایی قوی است که پیوند های مو را قطع می کند و موها را از حالت پیچ و تاب خارج می کند. استفاده از آمونیوم تیوگلیکولات موجب صافی دائمی مو می شود و موها پس از استحمام نیز، حالت صاف خود را حفظ می کنند.
  • سدیم هیدروکسید: این ماده نیز یک ماده شیمیایی قوی است که پیوند های مو را قطع کرده و موها را صاف می کند. استفاده از سدیم هیدروکسید نیز موجب صافی دائمی مو می شود. این ماده نیز پس از حمام کردن از بین نرفته و مو ها حالت صافی خود را از دست نمی دهند.
  • کراتینه مو: کراتینه مو یک روش صافی دائمی است که در این روش، تار های مو به محلول فرمالدهید و کراتین آغشته می شوند. سپس با استفاده از سشوار، موها خشک شده و با استفاده از اتوی مخصوص کراتین تحت حرارت بالا صاف می شوند. این روش موجب لخت شدن و صافی دائمی مو می شود.

صافی دائمی مو به عنوان جدیدترین روش صافی مو شناخته می شود. استفاده از صاف کننده های شیمیایی و قوی برای صافی دائمی مو مزایا و معایبی را به همراه دارد که در ادامه مطلب آن ها بررسی می کنیم. مزایای استفاده از روش های صاف کردن مو دائمی مو عبارت هستند از:

  • صاف کننده های شیمیایی مو می توانند موها را به طور دائمی یا نیمه دائمی صاف کنند، به طوری که حالت صاف موها پس از استحمام نیز حفظ می شود.
  • این مواد موها را از حالت پیچ و تاب خارج کرده و آن ها را صاف و نرم کنند.
  • صاف کننده های شیمیایی مو وزی و خشکی مو را به طور دائم از بین می برند.

معایب استفاده از روش های صافی دائمی مو را نیز در ادامه مطلب بیان می کنیم.

  • استفاده از صاف کننده های شیمیایی مو ممکن است به موها آسیب برساند و باعث خشکی و آسیب دیدگی آن ها شود.
  • برخی از مواد شیمیایی ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد حساسیت و آلرژی شوند.

جمع بندی

امروزه با پیشرفت علم و رشد صنعت زیبایی، روش های مختلفی برای صاف کردن دائمی مو به بازار معرفی شده که هر کدام ویژگی ها، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. در این مقاله انواع روش های صافی مو را بررسی و معرفی کردیم. حال می توانید با توجه به شرایط مو های خود و در نظر گرفتن ویژگی های هر روش در کنار توجه به میزان بودجه مورد نظرتان، بهترین روش برای صاف کردن مو و خلاص شدن از وزی و فر زیاد آن را انتخاب کرده و انجام دهید تا از داشتن مو هایی صافف نرم و لخت لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *