دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

صاف کردن موی رنگ شده

صاف کردن موی رنگ شده

موهای رنگ شده را با مواد اسیدی صاف کنید زیرا موهای رنگ شده منفذهای باز دارد و مواد زودتر داخل موها نفوذ می کند و مکث کمتری نیاز می باشد.

صاف کردن موی صاف شده با مواد (مجدد)

موهای وز با یک مرحله صاف نمی شوند و باید بعد از 15 روز مجددا صاف شوند در مرحله اول صاف مواد قلیایی مصرف شده و در مرحله دوم به دلیل باز بودن منفذهای مو مواد اسیدی مصرف می شود. موهایی که صاف شده و فقط رشد ریشه دارد مواد صاف را فقط در قسمت ریشه ها مصرف نموده و قسمت هایی که قبلا مواد صاف روی آنها مصرف شده را با مقداری لوسیون مناسب بپوشانید.

خنثی و تثبیت مو بعد از صاف کردن

ابتدا آبکشی مو 

موها را آب ولرم آرام شسته و از یک شامپوی خنثی استفاده می کنیم مراقب باشید آب روی صورت، چشم و گوش مشتری نریزد اگر آب آلوده به مواد صافی داخل چشم مشتری ریخت با آب سرد فراوان چشم مشتری را شسته و به پزشک ارجاع دهید.

مدت آبکشی مواد صاف حدود 3 الی 5 دقیقه است. چنان چه موها خوب آبکشی نشده و مواد از روی موها پاک نشود و یا آب خیلی سرد باشد عمل صاف متوقف نشده و موها آسیب می بیند.

شست و شوی مواد صاف از روی موها با فشار مستقیم آب بوده و از چنگ زدن موها خودداری کنید با انگشتان دست موها را جابه جا کرده تا آب به همه ی قسمت های مو برسد و موها کاملا تمیز شده و اثری از مواد بر روی موها باقی نماند.

مرحله خنثی و تثبیت کننده

مرحله خنثی سبب ثابت شدن حالت جدید موها می شود بعد از آبکشی آب اضافه موها را با حوله گرفته و دوباره موها را تقسیم بندی کنید مواد خنثی کننده را کم کم به موها زده و با شانه دندانه درشت موها را شانه کنید تمام موها را به مواد خنثی کننده آغشته کرده و مراقب باشید هیچ قسمتی از موها جا نماند مدت 20 الی 30 دقیقه مکث لازم است این که این مدت زمان را مکث کنید دستور شرکت سازنده است.

آبکشی مرحله دوم بعد از مصرف خنثی کننده

بعد از مکث لازم خنثی کننده موها را با آب ولرم بشویید.

حتما بخوانید  آب کشی مو بعد از رنگ آمیزی

خشک کردن مو بعد از صاف کردن

به چند روش می توانیم موها را خشک کنیم:

– سشوار دستی

موها را لوسیون یا سرم موی مناسب بزنید و با برس گرد بزرگ لایه لایه جدا کرده و لخت نمایید و بعد می توانید به وسیله اتوی ملایم، موها را اتو کنید یا موها را با درشت ترین بیگودی پیچیده و زیر سشوار کلاهی بگذارید تا کاملا خشک شود سپس موها را باز نموده و به آن حالت مناسب بدهید.

– حوله

پس از انجام شست و شو موها را کامل شانه بزنید و آب موها را گرفته و به وسیله ی یک حوله موها را پیچیده تا زمانی که موها خشک شود.

یک دست کردن و گرفتن ناهماهنگی های مو به وسیله ی قیچی

بعد از این که مراحل صافی مو تمام شد ممکن است موهای صاف شده دارای ناهماهنگی باشد موها را با شانه دندانه درشت شانه کرده و طبق خواسته مشتری ناصافی ها را قیچی کرده و هماهنگ کنید.

نحوه ی فرم دادن موهای صاف شده و نگه داری مو

موهای صاف شده را به مدل های متفاوت می توان سشوار کرد البته با ملایمت زیاد قبل از سشوار کشیدن به موها سرم زده و زمان سشوار موها را خیلی نکشید در پایان می توان از فیکساتور استفاده نمود همچنین از اتو نیز می توان برای موهای مجعد استفاده نمود البته باید مقداری واکس به موها زده و موهای صاف شده را تا یک ماه زیاد دست کاری نکنید. زمان صاف کردن از حرکات اضافی خودداری کنید بعد از صاف نمودن موها را ویتامینه کرده تا موها ضعیف نشود.

– 1 الی 3 روز بعد از صاف کردن موها را با شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده شامپو کرده و ماسک آبرسان به موها زده تا موها خشک نشود.

– موها را با کش نبندید و تا 3 روز از کلیپس و سنجاق روی موها استفاده نکنید.

– از روغن گیاهی بعد از صاف کردن موها برای جلوگیری از خشک شدن موها استفاده کنید.

کاربرد مواد صاف روی مو و کراتینه مو

کراتین صاف کننده  ترمیم کننده موی سر

کراتین از عناصر اصلی تشکیل دهنده مو ساخته شده و ماده پروتئینی می باشد کمبود کراتین در موها می تواند باعث خشکی و کدر شدن موها شود کارشناسان پوست و مو به دنبال روشی هستند که بتوانند کراتین را وارد مو کنند که مشکل کمبود کراتین در مو حل شود آزمایش های گوناگون و پیگیری کارشناسان منجر به موفقیت در این کار شده و کراتین وارد بازار شد.

حتما بخوانید  شناخت انواع مو و مراقبت از آن

 

مواد کراتینه

مواردی که مو نیاز به کراتین دارد:

– جهت ابریشمی نمودن مویی که به صورت طبیعی وز و فر دارد.

– موهایی که در اثر رنگ و دکلره و سوخته شده اند را می توان جهت ترمیم صاف و ابریشمی نمودن کراتین کرد.

– براق و ابریشمی نمودن موهایی که در اثر استفاده از اتو و سشوار کدر و مواج شده اند.

طریقه ی مصرف

دستکش پوشیده و ماسک بزنید پیش بند مشتری را پوشانیده و از ماسک نیز استفاده کنید.

موها را شامپو  کنید و بعد از شامپو کردن موها با حوله آب اضافی موها را گرفته و با سشوار موها را خشک کنید طوری که 90 % موها خشک شود.

ظرف مایع کراتین را تکان دهید مقداری کراتین را داخل ظرف غیر فلزی بریزید سپس موها را تقسیم بندی کنید از پشت سر لایه های نازک برداشته و 1 سانتی متر مانده به ریشه موها را به کراتین آغشته نمایید و با شانه مواد را روی موها کاملا پخش کنید 15 الی 20 دقیقه مکث کرده و سپس با سشوار موها را خشک کنید حرارت سشوار ملایم بوده و موها به طرف پایین سشوار شود پس از خشک کردن موها را تقسیم بندی نموده از پشت سر شروع به اتوکشی کنید اتوی کراتینه کرن باید سرامیکی بوده و حرارت آن قابل تنظیم باشد اتو را در درجه حرارت 450 درجه ی فارنهایت یا 220 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

بعد از تمام شدن اتوکشی موها بسته به این که از کراتین 1 ساعته پس از 1 ساعت مکث بعد از تمام شدن اتوکشی آبکشی می شود و کراتین 4 روزه پس از 4 روز موها را آبکشی کرده و با شامپوی مخصوص بعد از کراتین موها را بشویید در طول 4 روز از بستن موها با کلیپس یا کش خودداری نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.