مقالات آرایشگری زنانه

مش تکه ای و انواع مش لایت در آرایشگری

مش تکه ای و انواع مش لایت در آرایشگری

مطلب ارائه شده توسط آموزش آرایشگری مردانه استادبیک

مش تکه ای و انواع مش لایت

انجام مش تکه ای با در نظر گرفتن حجم مو

نحوه ی جداسازی مو برای کار با فویل

در این روش نحوه ی جدا کردن موها با توجه به دلخواه مشتری انجام می شود می توانید برای کل موها به 2 شیوه یک درمیان (کوک) و یا برش عمل کنید. دقت کنید در روش کوک باید اندازه و فاصله ی میان تکه ها یکی باشد و ردیف دوم تکه ها طوری جدا شود که بین تکه های جدا شده فاصله ی لازم ایجاد شود.

در روش برش، ضخامت تکه ها باید باریک بوده و بیش از 1 سانتی متر نباشد. هنگام برداشتن موها به طول و اندازه ی آن ها توجه کنید.

نحوه ی کار با فویل

کاغذ آلمومینیوم، فویل های رنگی آماده از شرکت های مختلف، فویل متری، نوار پیوسته، فویل های شیشه ای، مش فویلی یا تکه ای به روشن کردن ردیف های باریک و درشت مو در قسمتی از سر یا در تمام سر گفته می شود.

برای بریدن فویل های متری، طول این فویل ها را باید کمی بیش تر از 2 برابر طول موها برش بزنید.

جداسازی مو برای کار با ویزیبل

برای مش تکه ای باید از کاغذ مش استفاده کنید. با این تکنیک می توانید با توجه به خواسته مشتری لایه هایی را جدا کرده، روی کاغذ مش (ویزیبل) قرار داده، بی رنگ سپس رنساژ کنید.

جدا کردن این تکه می تواند در قسمت بالا و پایین و یا کل سر انجام شود.

جداسازی دسته های مو در فویل 

از مهم ترین اقداماتی که قبل از شروع کار باید رعایت شود، مشاوره با مشتری و آماده کردن ابزار و وسایل کار می باشد. مواد دکلره را در ظرف مناسبی ریخته و به آن اکسیدان مناسب را اضافه کنید.

پس از اضافه کردن اکسیدان مواد را به هم زده تا مواد کاملا با هم یکدست شود و به غلظتی شبیه ماست سفت برسد سپس از ناحیه پشت سر با استفاده از شانه دم باریک تکه ای از موها را به ضخامتی کم تر از 1 سانتی متر جدا نموده و فویل را برش بزنید. برای محکم شدن فویل دو طرف آن را حدود 1 سانتی متر تا بزنید. حال موها را روی فویل قرار دهید و حدود 0.5 سانتی متر مانده به ریشه موها را مواد بزنید.

از برس استفاده کرده و موها را چند بار برس بزنید تا موها کاملا به مواد آغشته شده و روی موها با مواد پوشیده شود.

حال فویل را تا کرده و طرفین فویل را نیز تا کنید تا مواد دکلره نش نکند. هم چنین برای راتی کار بهتر است مواد دکلره غلیظ تر درست شود. ممکن است بخار متصاعد شده از دکلره ریشه ها را لک کند. برای جلوگیری از این کار بهتر است لایه های موی جدا کرده باریک گفته شود و سپس با استفاده از کلیپس و پنبه دور موها را فیکس نمایید.

نکته کلیدی 1

برای نتیجه مطلوب در مش فویلی مواد دکلره هر شرکتی را با اکسیدان خود شرکت ترکیب نمایید.

حتما بخوانید  پکیج آموزش ویدیویی فر کردن مو شش ماهه

مرتب موها را چک کنید. هنگامی که به پایه ی دلخواه رسید. موها را آب کشی کرده و رنساژ کنید.

مش تکه ای تمام سر با فویل

موها را از وسط سر به 2 قسمت تقسیم نمایید. پشت گوش جدا کرده و به صورت تقسیم بندی افقی پشت سر را نیز به صورت 2 تکه مورب جدا کنید. بالای سر نیز به صورت یک مثلث تکه ای گرفته شده باشد. سپس از پشت سر تکه های خیلی ظریف یک لایه درمیان به طوری که کل موها گرفته شود. یک لایه ی نازک گذاشته و یک لایه را بی رنگ کنید.

قسمت های بالای سر را به طور کمی مورب (فرق کج) جدا کرده و بی رنگ نمایید.

انجام تکنیک لولایت با کلاه و فویل

مش لولایت 

این نوع مش مخالف مش های لایت بوده که در آن قسمت هایی از موهای روشن را تیره می کنند. به دلیل تیره بودن موی اکثر ایرانی ها این تکنیک وقتی استفاده می گردد و کاربردی است که موها دارای سفیدی بوده و هدف کم کردن درصد موهای سفید باشد.

برای انجام دادن این کار می توانید با استفاده از کلاه مخصوص مش عمل کرده و تکه های موهای روی کلاه را تیره نمایید. می توانید برای تیره کردن موها از رنگ های تیره شماره 1 یا 2 و اکسیدان کرم شماره 1 به همراه آب یا آب اکسیژنه 10 حجمی استفاده نمایید. پس از انجام لولایت و برداشتن کلاه درصد موهای سفید نسبت به موهای تیره کم تر می شود.

برای افزایش ماندگاری مش دانه مصنوعی دادن مناسب تر است. انجام این مش به علت طبیعی بودن و دید کم تر سفیدی موها برای آقایان نیز کاربرد زیادی دارد. هم چنین مش  لولایت برای افراد با موهای بلوند که قصد روشن کردن ریشه ی  طبیعی موهایشان را ندارند نیز مناسب می باشد.

دی لایت (روز روشن)

تکنیکی است که طی آن ریشه ها تیره و ساقه موها روشن می شود یا زیر موها تیره و روی موها را می توانید روشن کنید. هنگامی که موهای مشکی را دکلره می کنید. بعد از اینکه چند سانتی متر رشد می کند نمونه ای از دی لایت پدید می آید.

مش سان لایت (خورشید روشن)

در این نوع مش زمینه ی موها را بدون دکلره با رنگ های قرمز یا طلایی به پایه 7 رسانده سپس موها را از کلاه در آورده و یا با استفاده از فویل از رنگ های روشن مانند استخوانی یا بژ استفاده نمایید.

اگر زمینه موها تیره باشد و بدون دکلره به پایه 7 نرسد قسمت هایی را به دلخواه به مواد دکلره قوی آغشته کرده و داخل فویل قرار دهید و بقیه موها را با مواد دکلره ضعیف تر به پایه 7 برسانید. تکه های داخل فویل که روشن شد و به پایه دلخواه رسید همه ی موها را شسته و با رنگ روشن همه موها را رنساژ کنید.

مش روشن

مش موی لایت (رقص نور)

برای انجام این تکنیک موها را لایه لایه تقسیم بندی کنید به ترتیب یک لایه را دکلره لایه بعدی را رها نموده و لایه سوم را رنگ کنید.

حتما بخوانید  پکیج آموزش سشوار زدن موی بلند

همه ی موها را به همین صورت مش کنید پس از انجام تمام موها قسمت های دکلره شده روشن یا متوسط را به دلخواه رنساژ نمایید. موی لایت به صورت مو روی موها سایه روشن می شود.

رقص نور

مش هاف لایت (نیمه روشن)

مش هاف لایت برای موهای لخت مناسب است. برای انجام این تکنیک نیمی از موها را روشن و بقیه را تیره کنید یا نوک موها را رنگ های روشن یا کنتراست استفاده کنید اختلاف قسمت روشن با تیره حداقل 5 تا 6 درجه باشد.

این تکنیک را می توانید روی موهای کوتاه و بلند به صورت متفاوت پیاد سازی کنید. روی موهای بلند مدل پر قسمت چتری و تاج سر را به صورت 7 جدا کنید قست پایین را روشن کرده و قسمت بالای سر را تیره کنید.

مش ویولایت (مناظر روشن)

برای انجام این تکنیک قست هایی از موها را با کلاه یا فویل از بقیه موها جدا کرده و با رنگ مسی یا شرابی رنگ کنید.

اگر موها تیره بود اول با یک دکلره ضعیف موها را به پایه متوسط (پایه 5) رسانده سپس از رنگ شرابی و مسی استفاده شود.

مش فریزنتی یا مش سرد

اگر لایه هایی از موی مشکی را 9 درجه روشن یا برعکس موی کاملا روشن تکه هایی از آن را مشکی یا تیره کنید مش لولایت می گویند و اگر ریشه های این نوع مش را هم تیره کنید آن را مش فریزنتی یا مش سرد می گویند.

مش لولایت شرابی

شماره 1

این مش برای موهای کوتاه مناسب است. در صورت بلند بودن موها ابتدا موها را لایه به لایه کوتاه کنید. بعد دکلره نمایید و به پایه ی 9 برسانید. موها را آب کشی نموده و تقسیم بندی کنید بالای سر را به حالت دلخواه جدا کرده و قسمت پایین سر را نیز به حالت دلخواه جدا کنید. قسمت پایین سر را دور تا دور سر به صورت کوک بردارید و با رنگ تیره بادمجانی شماره 4.66 رنگ آمیزی کنید و بالای سر را به دلخواه رنساژ نمایید. جلوی سر را نیز به صورت کوک برداشته و رنگ آمیزی نمایید.

شماره

موها را دکلره کرده و به پایه 10 برسانید. قسمت بالای سر را جدا نموده و قسمت پایین سر را با رنگ 4.66 رنگ آمیزی نمایید و قسمت بالای سر را با واریاسیون بنفش رنساژ کنید.

مش شرابی

لایت رنگین کمانی

برای لایت رنگین کمانی نیز پایه مو را روشن نمایید.سپس دسته های مختلف مو را جدا نمایید.

پس از این کار مو را بشویید.منتها اصلا کلاه مش را در نیاورید.سپس هر قسمت را با رنگ دلخواه رنگساژ نمایید.پس از رنگساژ موها را بشویید.

لایت رنگین کمانی

مون لایت (ماه روشن)

به این صورت که بعد از تقسیم بندی قسمت بالای مو تیره و ساقه ی موها روشن میشود.

ماه روشن

پکیج آموزش رنگ مو

ابزار مش

مش

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.