مقالات آرایشگری مردانه

آموزش رایگان محو کردن و سایه زنی مو مردانه + تصویری

آموزش رایگان محو کردن و سایه زنی مو مردانه + تصویری

سایه زنی و محو کردن مو یا فید کردن (Fade) از جمله روش های کوتاهی مو است که دارای مدل های متنوعی است و علاقه مندان زیادی دارد. این سبک در آرایشگری از جمله سبک هایی است که بیشتر قشر جوان جامعه به آن علاقه دارند و به طور کلی می توان گفت به هر نوع مدل کوتاهی که در آن موهای اطراف سر کوتاه تر از سایر قسمت های باشد فید یا سایه زنی گفته می شود. در این مقاله قصد داریم روش محو کردن و سایه زنی مو مردانه را به صورت رایگان و با استفاده از تصاویر به شما آموزش دهیم تا بتوانید به عنوان یک آرایشگر مو مردانه یا شخصی که به این زمینه علاقه مند است، از این آموزش استفاده کنید و بهره لازم را ببرید. پس برای یادگیری رایگان این آموزش تصویری تا پایان مقاله همراه ما باشید.

محو کردن مو یا فید کردن چیست؟

همانطور که گفته شد فید کردن یکی از روش های کوتاهی مو مجسوب می شود که در آن موها از قسمت پایین سر تا قیمت بالای آن به صورت یک ریتم منظم از بسیار کوتاه تا بلند قرار می گیرند و مرتب شده اند. این حالت کوتاهی در مو به صورت تدریجی است و بخاطر نظم زیبایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و باعث می شود موهای دور سر حالت جذاب تری داشته باشند. در این روش معمولا درجه کوتاهی و بلندی موها از درجه 2 تا درجه 5 متغیر است و از کوتاه به بلند مرتب می شود.

فید کردن مو را می توان با استفاده از قیچی یا ماشین انجام داد که انتخاب این روش ها بستگی به تبحر و توانایی آرایشگر دارد. در این آموزش قصد داریم فید کردن و محو کردن مو را با استفاده از ماشین به شما آموزش دهیم که نسبت به قیچی روش ساده تری است.

حتما بخوانید  دانه مصنوعی دادن (پرکلراسیون)

آموزش محو کردن و سایه زنی مو مردانه

 • برای شروع کار ابتدا باید دو عدد ماشین ریش تراش را در اختیار داشته باشید. ما برای این آموزش از ماشین وال سیمی و ماشین مجیک برای فید کردن استفاده کرده ایم که کاربرد هر کدام از این ماشین ها به شرح زیر است:

1- ماشین وال سیمی برای حجم زنی مو استفاده می شود؛

2- ماشین مجیک برای فید کردن خط ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ابتدا قطعه شماره شش را روی ماشین وال سیمی قرار داده، و به وسیله آن اندکی حجم مو را کم کنید. در تمام مراحل کوتاهی با استفاده از یک برس، موهای اضافه روی سر را تمیز کنید تا بهتر بتوانید متوجه روند انجام کار باشید.
 • دنده های ماشین را به سمت جلو بکشید، مو را شانه بزنید و دور تا دور سر را ماشین کنید .

مراحل هاید فید1

 • برای قسمت پایین تر آن، قطعه شماره چهار و نیم  را روی ماشین قرار داده و یک دنده به سمت عقب کشیده شده تا شماره پنج و نیم روی ماشین اعمال شود.

مراحل هاید فید2

 • برای محو کردن پله ایجاد شده، از شماره شش ماشین استفاده می شود. پله ایجاد شده بین موی شخص و قسمتی که با ماشین کوتاه شده را با زاویه 90 درجه، به وسیله شانه و ماشین از بین ببرید.

مراحل هاید فید3

 • با استفاده از ماشین صفر زن، خط صفر را دور تا دور سر ایجاد کنید.

مراحل هاید فید4

 • قسمت پایین خط صفر را، با استفاده از شماره صفر ماشین کاملا کوتاه کنید.

مراحل هاید فید5

 • برای فید کردن پله ایجاد شده بین شماره چهار و نیم و صفر از شماره یک ماشین، که عقب کشیده شده استفاده کنید.

مراحل هاید فید6

 • بعد از ایجاد این خط از شماره سه ماشین برای محو کردن خط ایجاد شده میان شماره چهار و نیم و یک استفاده کنید. دنده های ماشین کاملا به سمت جلو قرار می گیرد. سپس دنده ها را به سمت عقب بکشید و بالاتر از آن را کوتاه کنید.
حتما بخوانید  انواع پراکسید

مراحل هاید فید7

 • خط ریزی باقی می ماند. برای محو کردن آن، قطعه شماره یک و نیم را روی ماشین قرار دهید.

مراحل هاید فید8

 • حال خطی که با استفاده از شماره صفر ماشین ایجاد شده را با دو دنده عقب کشیدن دنده های خود ماشین محو کنید.

مراحل هاید فید9

 • دنده ها ماشین را، سه دنده عقب بکشید کمی بالاتر از آن را نیز محو کنید. برای حرفه ای تر شدن کار دنده ها را چهار شماره عقب بکشید. به همین شکل دور تا دور سر را کوتاه کنید.
 • حال برای ریش ابتدا کل ریش را با شماره سه خود ماشین کوتاه کنید، تا یک ته ریش ایجاد شود. (برای دیدن پکیج آموزش ریش کلیک کنید.)

مراحل هاید فید10

 • سپس برای محو کردن خط ایجاد شده میان شماره صفر و سه ماشین، از کشیدن دنده ها به سمت عقب که شماره یک ماشین را ایجاد می کند استفاده کنید. در اینجا فقط قسمت نوک ماشین را روی پوست حرکت دهید.

مراحل هاید فید11

 • هر چه به لبه خط نزدیک تر می شوید، دنده های ماشین را به سمت جلوتر بکشید.

مراحل هاید فید12

مراحل هاید فید13

در این آموزش، محو کردن و سایه زنی مو مردانه به صورت کاملا تصویری به شما آموزش داده شد. این تکنیک امروزه بسیار مورد توجه قشر جوان واقع شده است. شما نیز اگر می خواهید به صورت کاملا تخصصی این دوره ها را یاد بگیرید، پکیج حرفه ای این آموزش را از همین سایت تهیه کنید.

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دوره ی حرفه ای سایه زدن موی سر و ریش تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک آموزش سایه زدن موی سر و ریش کلیک کنید.

آموزش های مرتبط

آموزش های برای کسب تجربه بیشتر در این زمینه برای خواندن آموزش تصویری آموزش سایه تیغ و طرح انداختن روی سر کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.