مقالات آرایشگری زنانه

ابزار مش در آرایشگری

ابزار مش در آرایشگری

ابزار مش

ابزار مش و کاربرد آنها

کلاه مش

جنس و سایز آن مختلف بوده و در انواع حرفه ای و معمولی عرضه می شود. از کلاه های حرفه ای چندین بار می توان استفاده کرد.

کلاه مش حرفه ای مدرج بوده و سوراخ های آن باز است. اما کلاه مش های معمولی جای سوراخ شده که قبل از استفاده باید سوراخ های آن را باز کرد. حتما از کاور زیر کلاه مش استفاده کنید.

کلاه مش

قلاب

دقت کنید که با یک پیچ مستقیم و مرتب تارهای موها را از یک سوراخ بیرون کشیده تا موها از ریشه به اندازه ی دلخواه از کلاه بیرون آورده شود و موهای مش شده پراکنده نشوند. البته اگر قلاب خیلی ظریف باشد ممکن است پوست سر زخمی شده و آسیب ببیند.

از قلاب برای بیرون کشیدن موها از کلاه استفاده می شود قلاب باید دارای نوک صاف باشد از قلاب نوک تیز استفاده نکنید هر چه قلاب ظریف تر باشد در مقدار بیرون آوردن مو می توان بیش تر کنترل داشت. اما بهتر است قلاب را با توجه به نوع مش انتخاب کنید هر چه اندازه ی قلاب ضخیم تر باشد ضخامت دسته های مو که از سوراخ کلاه بیرون می آید. بیش تر  و هر چه شماره ی قلاب نازک تر باشد دسته های مو ظریف تر بیرون کشیده خواهد شد.

سعی کنید تارهای مو را با یک پیچ مستقیم و مرتب از یک سوراخ بیرون آورید تا موها به اندازه ی دلخواه و از ریشه از کلاه بیرون آورده شود و موهای مش شده پراکنده نشوند.

قلاب خیلی ظریف ممکن است پوست سر زخمی شود.

کاسه یا اپلیکاتور

اپلیکاتور از جنس پلاستیکی بوده و مدرج است با اپلیکاتور راحت تر می توان مواد را روی موها زد.

برس رنگ

برای عدم کشیدگی موها بهتر است برس نرم و سبک باشد.

انواع فویل

کاغذ آلومینیوم بهتر است نه زیاد کلفت و نه زیاد نازک است.

ویزیبل

برای انجام مش تکه ای ویزیبل در سه سایز کوچک، متوسط، بزرگ موجود است. ویژگی ای که ویزیبل دارد این است که شیشه ای بوده و موها از روی آن دیده شده و لبه ی آن چسب دارد تا بتوان موها را بهتر کنترل نمود. زمانی که روی موهای بسیار بلند کار می کنید می توانید دو تا از این فویل آماده را به هم وصل کنید.

شانه

برای انجام مش شانه ای یا شانه کردن موها می توان از شانه ی دندانه درشت استفاده نمود.

اسپاتولا

اسپاتولا جهت استفاده راحت از مش شانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید  انواع خط چشم

دستگاه حرارتی

زمان انجام مش در صورت نیاز برای حرارت دادن به آن استفاده می شود.

کاربرد مواد مصرفی و نحوه ی ترکیب آن

دکلره های پودری قوی در رنگ های سفید و آبی همراه با اکسیدان کرم یا آب اکسیژنه برای مش استفاده می شوند. چنان چه موها زبر و خشن است اکسیدان 3 و اگر موها نرم و نازک است از اکسیدان 2 می توان استفاده نمود. بعد از ریختن پودر به اندازه کافی در ظرف مخصوص، آرام آرام اکسیدان مناسب جنس مو را روی پودر ریخته تا به صورت ماست درآید. در جایی که تهویه ی مناسب دارد مواد را آماده کرده و زمان درست کردن از بو کردن مواد خودداری کنید. برای جلوگیری از متصاعد شدن بوی تند و زننده در محیط که ممکن است سبب حساسیت شود از ماسک استفاده کنید.

انجام مش سایه روشن با کلاه مش با توجه به حجم مو

بیرون آوردن مو به وسیله ی ابزار از کلاه

انجام مش با کلاه بسیار حساس بوده و در انجام آن باید نهایت دقت و مهارت را به کار بگیرید برای انجام آن ابتدا موها را به سمت عقب و رو به بالا به سمت تاج سر شانه بزنید. در صورتی که موهایی که قرار است مش شود مجعد و فر باشد، ابتدا موها را سشوار نموده و سپس اقدام به درآوردن آنها از کلاه نمایید تا کار راحتتر انجام شود و بتوانید اندازه های دقیق تری از کلاه بیرون آورید.

از چند قطره سرم مو روی موها استفاده کنید. سپس روی موها را کاور کرده و سپس کلاه مش را که سطح داخل آن آغشته به پودر تالک شده را روی سر بکشید تا به راحتی روی کاور بلغزد و فیکس شود. دقت کنید علامت هفت جلوی کلاه باید بین دو ابرو قرار گیرد. از راهنمای جلوی سر استفاده کرده و لایه ی اول را از سوراخ کلاه مش در آورید.

در ردیف اول به علت کم پشت بودن موهای ناحیه پیشانی، لایه های نازک تر از کلاه درآورید.

برای ردیف بعدی با توجه به سلیقه مشتری می توانید لایه ها را به صورت ردیفی یا زیگزاگی درآورید. تعیین نازک یا کلفت بودن مش بستگی به سلیقه ی مشتری دارد و براساس کلفت یا نازک بودن لایه ها مش حالت گردی، سوزنی یا مدادی پیدا می کند.

در مش گردی موها از همه ی سوراخ های کلاه بیرون آورده می شود.

حتما بخوانید  پکیج آموزش ویدیویی شینیون موی کوتاه

توجه کنید در این نوع مش موهای بیرون آورده شده از یک سوم نباید بیش تر باشد. در مش سوزنی طریقه عمل به این صورت انجام می شود که تکه های مو به صورت خیلی نازک و اما فشرده بیرون آورده می شود که می توان گفت تقریبا 50 درصد موها را باید از کلاه بیرون آورید.

شایان ذکر است بدانید  هنگامی که اقدام به درآوردن موها از کلاه می کنید، قاب را به صورت کج وارد کلاه نکنید زیرا این عمل باعث می شود موها به صورت نیمه از کلاه بیرون آورده شود و مش موها از ریشه انجام نمی شود.

توجه نمایید که موها فقط از روی سر کشیده نشود، همین عمل باعث بی نظم شدن و ناقص شدن مش می شود. اگر فقط از روی موها درآورده شود روی موها دارای مش زیاد و زیر موها مش کمی خواهد داشت. هم چنین توجه کنید هنگامی که موها را از کلاه بیرون می کشید، کلاه جا به جا نشود. از این که همه ی لایه ها را از کلاه درآورید، موها را ما بین انگشتان خود گرفته و به آرامی بکشید تا از کامل خارج شدن موها اطمینان حاصل کنید. پس از انجام این کار از شانه دندانه ریز استفاده نموده و لایه ها را شانه بزنید تا از باز شدن گره ها مطمئن شوید.

برای مشتری پیش بند بسته و از پشت سر شروع به زدن مواد دکلره نمایید. سپس زمان دهید تا موها به پایه برسد. بعد از رسیدن موها به پایه ی دلخواه دکلره مواد دکلره را از روی  موها بشویید.

روی کلاه موها را رنساژ نمایید. پس از رنساژ کردن موها را شسته سپس کلاه را درآورده و موها را خشک نمایید. مهم ترین عواملی که در مش موها باید به آن توجه کنید این است که قبل از رنساژ ریشه تا ساقه ی موها از نظر پایه کاملا یک دست باشد.

نکات مهم

– در صورتی که موها تار سفید داشته باشد ابتدا با استفاده از رنگ تارهای سفید را بپوشانید و بعد اقدام به مش موها نمایید.

– برای رنگ کردن موها بعد از مش رنگ مورد استفاده باید روشن انتخاب شود هم چنین از اکسیدان کرم ضعیف استفاده نمایید.

– مدت زمان مکث رنگ به تیره یا روشن بودن رنگ زمینه ی مو وابسته است.

– در صورتی که رنساژ پس از مش روی کل موها انجام شود. به این عمل های لایت گفته می شود.

پکیج آموزش رنگ مو

مش جو گندمی

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.