دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

انواع قلم موی گریم

انواع قلم موی گریم

یکی از پر کاربرد ترین ابزاری که در گریم استفاده می شود، قلم مو است. می توان گفت قلم مو هایی طبیعی که از موی سمور ساخته شده اند، بهترین قلم ها برای کارهای آرایشی می باشد. در سایز های مختلف و با شماره بندی مختلف از یک میلی متر کوچک ترین، تا شماره های بالا بزرگ ترین، به فرم سر کج، گرد و چهار گوش در بازار یافت می شوند. یکی از عوامل موثر در کار گریم، جنس قلم مو های مورد مصرف است.

اگر از قلم مویی استفاده کنید که جنس مرغوب نداشته باشد، هنگام متعادل سازی روی صورت خط می افتد و عمل گریم حالتی غیر طبیعی و ناخوشایند به خود می گیرد. (دسته قلمو بلند در دست گرفتن راحتر باشد)

برای ایجاد خط های نازک و ظریف از قلم مو های نازک استفاده می شود. خط های نازک مانند: خطوط  خط چشم، خط لب و در گریم کودکان برای ایجاد خطوط ظریف.

قلم مو های متوسط برای سایه زدن چشم ها، ایجاد خط های سایه، انجام کار محو و هم چنین برای تبدیل هاشور به سایه کاربرد فراوانی دارد. از جمله قلم موهای متوسط می توان قلم موی باد بزنی را نام برد. قلم مو های باد بزنی برای برداشتن پودر اضافی از روی صورت استفاده می شود.

در گریم برای پودر زدن روی صورت از قلم های بزرگ استفاده می شود. کاربرد های قلم مو های بزرگ شامل: رژ گونه زدن، برداشتن پودر اضافی از روی صورت، زدن پودر فیکس و … می باشد.

انواع اندازه های قلم مو گریم

-برای زدن فون کل صورت، روشن کردن قسمت هایی از چهره، مانند گونه، چانه، پیشانی و … از قلم موی بزرگ، پهن و حجیم فون زنی استفاده نمایید.

حتما بخوانید  آشنایی با انواع شانه در آرایشگری

توجه کنید برای جلوگیری از آلودگی و خراب شدن قلم مو، بعد از هر بار استفاده، آن را با آب و صابون شسته و ضدعفونی نمایید. پس از خشک کردن طوری نگه داری کنید که سر قلم مو خراب نشود.

برای آشنایی با یکی دیگر از ابزار های کاربردی آرایشگری ریمل کلیک نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.