دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

تست حساسیت پوست سر قبل از رنگ آمیزی

تست حساسیت پوست سر قبل از رنگ آمیزی

انجام تست حساسیت قبل از رنگ کردن

رنگ نمودن مو گاهی اوقات ایجاد حساسیت می کند و در مواردی هم این حساسیت می تواند شدید شده و موجب آزار و اذیت مشتری شود. تست حساسیت را برای جلوگیری از هر گونه پیش آمدی انجام دهید.

بروشور داخل جعبه ی رنگ را برای جلوگیری از این حوادث مطالعه کنید.

تست حساسیت نسبت به محلول را در بعضی از بروشورها 24 ساعت و در برخی دیگر 48 ساعت آورده اند.

تست کردن پوست سر مشتری قبل از رنگ آمیزی و مشاوره

در کاسه پلاستیکی مقداری از رنگ مو و اکسیدان را با هم مخلوط کنید.سر بطری اکسیدان و تیوپ رنگ را ببندید و مخلوط رنگ مو را 1 الی 2 سانتی متر بالاتر از آرنج یا پشت گوش بزنید بعد از 20 دقیقه مکث، تمیز کنید. طی 24 یا 48 ساعت (با توجه به بروشور) ناحیه ی مورد نظر که تست انجام شده است را بررسی کرده اگر هر گونه عکس العملی مثل التهاب، قرمزی، تاول، خارش دیده نشد می توانید، از رنگ مو استفاده کنید.

اما در صورت مشاهده ی هر گونه واکنش از رنگ کردن خودداری کرده و جهت مشاوره بیشتری را به یک مشاوره پوست ارجاع دهید.

در هر مرحله از رنگ کردن مو هر گونه سوزش، تاول مشاهده کردید، موها را سریعا آب کشی کنید، چون ممکن است واکنش جدی تری بروز کند زیرا آمونیاک موجود در رنگ مو حساسیت را بیش تر می کند.

یک جلسه مشاوره با مشتری قبل از شروع رنگ آمیزی داشته باشید. مشتری را به جای آرام و دور از سر و صدا نشانده و سر صحبت را با او باز کنید. سعی کنید در مورد مسایل خانوادگی و خصوصیات مشتری سوالی نپرسید. با او به ملایمت و گرمی صحبت کنید. موها مشتری را بررسی کرده  تا اگر هر گونه زخم، جوش، خراش یا بیماری واگیردار ناخواسته ای که ممکن است داشته باشد را مورد بررسی قرار داده تا اگر رنگ کردن سبب تشدید آن شود از انجام رنگ آمیزی خودداری شود.

حتما بخوانید  شیوه رنگ آمیزی مو

آزمایش نفوذپذیری و ارتجاعی روی مو انجام دهید.

این آزمایش روی موها به شما کمک می کند تا موهای مشتری را از نظر توانایی در برابر فرمول های شیمیایی و نتیجه ی آخر رنگ آگاهی یابید و هم چنین می توان، زمانی را که برای رنگ کردن مو مصرف می شود، تشخیص دهید.

آزمایش

یک دسته از موها را جدا نموده و رنگ آماده شده را روی آن بزنید و پس از مکث کافی آن را شسته و شامپو کنید. سپس موها را خشک کرده و نتیجه را روی پارچه ای سفید رنگ، مورد بررسی قرار دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.