مقالات آرایشگری مردانه

دانه مصنوعی دادن (پرکلراسیون)

دانه مصنوعی دادن (پرکلراسیون)

از تکنیک دانه مصنوعی دادن قبل از رنگ برای پوشش موهایی که فاقد هر نوع پیگمنت بوده و قدرت پذیرش رنگ پایینی دارد، استفاده می شود.

قلیایی بودن رنگ، باعث نرم شدن کوتیکول مو شده و کورتکس برای پذیرش و قبول رنگ مو آماده می شود. هم چنین دوام رنگ مو نیز بیش تر شده و رنگ با دوام تری خواهیم داشت. می توانید با استفاده از تکنیک دانه مصنوعی دادن، رنگ نهایی مورد نظر را ایجاد نمایید.

نحوه ی عمل

ماسک بزنید و از دستکش استفاده کنید. لباس مشتری را کاور کرده و رنگ 1 درجه روشن تر از رنگ انتخابی مشتری از سری رنگ های طبیعی یا شکلاتی را بدون ترکیب یا اکسیدان خالص یا با نسبت 1 به 1 با آب درون ظرف غیر فلزی ریخته و با برس رنگ به موها بمالید. مدت 10 دقیقه مکث کنید و همان رنگ را با اکسیدان 6% و رنگ فانتزی مورد نظر با توجه به درصد سفیدی ترکیب کرده و روی موهایی که به رنگ آغشته است بمالید و بعد از مکث لازم، رنگ موها را آب کشی نمایید.

مثال

تون رنگ مورد نظر می تواند از رنگ های نارنجی یا طلایی انتخاب شود. روی موی بلوند تیره (پایه 6) با موهای سفید که در قسمت های مختلف پراکنده شده است، مخصوصا در ناحیه پیشانی (با رنگ دلخواه) یک بلوند روشن (پایه 8) رنگ نمود.

شیوه ی عمل برای پوشش دادن موها سفید پراکنده قسمت جلوی سر و 30% سفید در ناحیه پشت سر و گردن به این ترتیب است که برای ناحیه جلوی سر، از ترکیب یک رنگ پایه به همراه اکسیدان 20 حجمی و هم چنین برای نواحی پشت سر، از ترکیب رنگ و اکسیدان 30 حجمی استفاده می شود، نخست باید برای رنگ نمودن نواحی دارای موهای سفید، از رنگ های با درجه طلایی خالص پایه 9 استفاده کنید. بعد برای رساندن موها به پایه ی 8، باید رنگ پایه 8 را به همراه یک رنگ شکلاتی با پایه ی 8 ترکیب نمایید و عمل رنگ آمیزی را از ناحیه پشت گردن شروع کرده و تا نواحی پیشانی که به آن دانه مصنوعی داده اید، ادامه دهید. توجه کنید در این تکنیک، از 2 رنگ برای عمل رنگ آمیزی استفاده نمودید، رنگی که برای دانه مصنوعی دادن استفاده شده و نیز رنگی که برای رنگ آمیزی کل سر به کار بردید. در نواحی از سر که دارای موی سفید بیش تری می باشد رنگ را ماساژ دهید تا پوشش موهای سفید بهتر انجام شده و رنگ دلخواه و یکنواختی به دست آید.

حتما بخوانید  طراحی چهره امین حیایی

مواقعی که مو نیاز به دانه مصنوعی دارد؛

– تیره کردن رنگ های روشن

– تیره کردن مش به رنگ طبیعی مو

– موهایی که دانه های رنگی قرمز خود را در اثر گذاشتن رنگ های روشن و دکلره از دست داده اند.

– بازگشت رنگ سرد به رنگ گرم

– بهتر رنگ گرفتن موهای سفید و موهای آسیب دیده

– ثابت نگه داشتن رنگ مو در موهای مختخلخل و آسیب دیده

تغییر پایه ی رنگ از گرم به سرد و برعکس

– برای تغییر رنگ پایه ی گرم به سرد باید اول موها را دکاپاژ نمایید.

– از دانه ی مصنوعی برای تغییر رنگ پایه ی سرد به گرم استفاده کنید.

انجام تغییر رنگ از گرم به سرد و بر عکس

– برای تبدیل رنگ گرم به سرد: رنگ موهایی که رنگ شیمیایی شده باشد را نمی توان عوض کرد. زیرا رنگ موی رنگ شده فقط 1 درجه تغییر می کند. برای تغییر بیش تر باید موها را رنگ زدایی (دکاپاژ) کرد. برای این کار نسبت به درجه ی رنگ مو پودر ریموور و اکسیدان مناسب درست کرده به موها بزنید و به پایه ی 7 رسانده سپس از سری رنگ های دودی انتخاب نمایید با اکسیدان 6% مخلوط کرده و ریشه و ساقه را با هم رنگ بزنید.

– برای تبدیل رنگ گرم به سرد: به علت متخلخل بود موها، توانایی نگه داشتن رنگ گرم را دارا نمی باشند. به همین دلیل از تکنیک دانه مصنوعی دادن استفاده می شود. این تکنیک به گونه ای انجام می شود که از سری رنگ های طلایی یا مسی بدون اکسیدان استفاده کرده و به تمام موها زده و پس از مدت زمان 10 دقیقه، رنگ مورد نظر را با یک پایه تیره تر از رنگ انتخابی به همراه اکسیدان ترکیب نموده و به موها بزنید.

حتما بخوانید  آموزش کراتینه کردن مو
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.