مقالات آرایشگری مردانه

سشوار زدن و کاربرد مواد قبل از سشوار در آرایشگری

سشوار زدن و کاربرد مواد قبل از سشوار در آرایشگری

 

سشوار چیست؟

وسیله ای که با انرژی الکتریسته کار می کند جهت خشک کردن موها یا حالت دادن به مو به کار می رود و از دو بخش شامل یک موتور دمنده و یک المنت تولید حرارت است.

سشوارها را با توجه به موتور التریکی به کار رفته در آنها تقسیم بندی می کنند:

1- سشوار با الکترو موتور آسنکرون با قطب چاکدار

2- سشوار با الکتروموتور اونیورسال (موتور سری)

3- سشوار با الکتروموتور جریان مستقیم (در این نوع از سشوارها معمولاً از پل دیودی برای تغذیهٔ موتور استفاده می‌شود)

تفاوت اصلی آنها در قدرت موتور و میزان وات آنهاست.

انواع مدلهای سشوار: برس‌دار چرخشی (گردان)، برسی غیر چرخشی ( حالت‌دهنده مو)، پایه‌دار، حرفه‌ای (آرایشگاهی)، خانگی، نیمه حرفه‌ای، دیواری، مسافرتی و صنعتی می‌شود. برای خرید سشوار معمولا باید به توان آن و میزان پرتاب حرارت و همچنین بلندی سیم سشوار توجه کنید زیرا مهمترین عامل همان ایجاد گرما در سشوار است و هم چنین اگر سیم کوتاه باشد میتواند مشکل ساز شده و یا به دلیل کوتاه بودن سیم و استفاده مداوم زودتر خراب شود لذا باید توجه داشت اندازه سیم سشوار در حدود 3 متر باشد مخصوصا اگر سشوار را برای آرایشگاه خریداری می کنید.

در هنگام سشوار زدن برای موهای ظریف یا خشک از حرارت کم موهای معمولی از حرارت متوسط و موهای ضخیم می توان از حرارت بیشتر استفاده کرد.

قبل از سشوار زدن می توان برای ثبات نگه داشتن مو از مواد محافظتی مثل ژل، سرم و کرم موی سر استفاده کرد.

قابلیت های اضافی در برخی سشوارها:

قابلیت باد سرد

اگر دوست دارید که موهای شما درخشندگی خاصی داشته باشد و همچنین زودتر تثبیت شود و این ماندگاری دوام بیشتری داشته باشد همچنین موهای شما وز نشود بهتر است به دنبال سشواری با قابلیت باد سرد باشید، در خرید بهتر است سشواری را مدنظر قرار دهید که قابلیت باد سرد را داشته باشد. در انتهای سشوار کشیدن برای تثبیت بهتر و درخشندگی مو می توان از این ویژگی استفاده کرد.

 دیسپانسر

دیسپانسر یک وسیله است که به صورت اضافی و جانبی روی سشوار قرار می گیرد جهت سشوار کردن زیباتر موهای موج دار است تا حالت زیبایی خود را از دست ندهند. این وسیله قابلیت نصب بر روی سشوار و جداشدن از آن را دارد.

حتما بخوانید  نکات مهم ماساژ

 سری متمرکز کننده هوا

وسیله جانبی است مانند دیسپانسر که در سشوار کردن بهتر موها به شما کمک می کند. این وسیله برای صاف کردن موها عملکردی بسیار عالی و خوب دارد روی سشوار در قسمت انتهای آن نصب می‌شود این وسیله جهت جلوگیری از وز شدن موها نیز موثر است.

کاربرد مواد قبل از سشوار کشیدن

ژل

در 3 نوع اسپری، ژل مایع و ژل غلیظ در بازار موجود است.

ژل باعث استحکام و پر حجم کردن ریشه ی موها می شود. ژل را روی موهای مجعد و نم دار بمالید، موها را با شانه ی مخصوص شانه زده و با استفاده از سشوار خشک کنید.

موس

این محصول روی موهای خشک یا مرطوب به کار می رود. انواع لوسیون مخصوص موهای فر، رنگ شده، دکلره شده و مواد رنگی است. موس نرم کننده، باعث حالت دادن و تقویت موها می شود.

طرز مصرف: قبل از سشوار کشیدن کف را روی تمام موها بمالید و سشوار بکشید. برای موهای فر نیز می توانید موس را روی موها مالیده و سپس با دستگاه دیفیوزر موها را خشک کنید.

کرم مو

به صورت واکس، ژل و پماد می باشند. برای فرم دادن و ثابت کردن مو قبل و بعد از سشوار زدن می توان از آن استفاده کرد.

طرز مصرف: بعد از شست و شوی مو، موها را با حوله خشک کرده و مقداری از کرم مو را با کف دست ها بمالید و موها را به آن آغشته کرده و شانه بزنید.

 

آموزش سشوار زدن (سشوار زدن موی کلاسیک)

نحوه ی سشوار کشیدن مو

برای حالت دادن موهایی که تحت فرآیند دکلره، فر و رنگ قرار گرفته است از محافظت کننده سرم استفاده نموده و حرارت سشوار را کم کنید تا موها آسیب نبینند و از لوسیون حالت دهنده (موس یا ژل) جهت فرم پذیری راحت تر موها استفاده کنید. سپس موها را طبق مدلی که کوتاه شده تقسیم بندی کنید و از برس گرد ریز برای موهای کوتاه و از برس گرد بزرگ برای موهای بلند استفاده نمایید، زیرا انتخاب نامناسب برس باعث پیچیده شدن و گره خوردن موها شده و هم چنین حرارت نامناسب سشوار هنگام سشوار کشیدن مو الکتریسیته دار می شود. اگر می خواهید موهای مجعد آسان تر صاف شود، موها را کاندیشنر زده، سپس با بیگودی درشت موها را بپیچید و بعد براشینگ  کنید.

حتما بخوانید  رنگ های نیمه دایم

موها را به 4 حالت می توان براشینگ کرد: از رو، زیر، صاف و مواج. حرکت برس گرد براشینگ عمودی، افقی، جناقی و مورب می باشد.

کاربرد سشوار صحیح روی مو

سشوار را با دست چپ گرفته و برس را در دست راست بگیرید. فاصله ی مناسب سشوار تا موی سر برای حالت دادن مو حرارت کم حدود 3 الی 5 سانتی متر باشد. برای خشک کردن با فاصله ی  30 سانتی متر استفاده کنید.

حرارت سشوار به طرف برس بوده و مستقیما روی پوست سر گرفته نشود. از پشت سر شروع و حرارت سشوار را به صورت مایل از ریشه به طرف ساقه ی مو نگه دارید. هنگام باز  و بسته کردن مو به وسیله برس کشش ملایمی به موها داده و دقت کنید، قبل از باز کردن برس، مو کاملا خنک شده باشد.

برای خنک کردن سریع تر کلید المنت را خاموش کرده و حرارت سرد سشوار را روشن کنید تا هوای سرد سشوار به موها برسد. هنگام براشینگ پوست سر باید کاملا خشک شود، تا پس از براشینگ موها حالت خود را از دست ندهد. سشوار کشیدن موها را می توان با زاویه ی 45 تا 180 درجه انجام داد. برای حجیم شدن موها زاویه ی باید 180 درجه باشد. برای براشینگ موهای لخت بهتر است از چند برس استفاده شود و برای دوام بیشتر مدلهای رو قسمت براشینگ شده را برس پیچیده و با کلیپس نگه دارید، پس از اتمام کار به وسیله شانه مخصوص موها را حالت داده و فیکساتور بزنید.

برای موهای مجعد موها را موس زده و از دیفیوزر (حرارت پخش کن) استفاده کنید.

آموزش سشوار زدن (معرفی ابزار و انواع حالت دهنده ها)

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.