دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

فرم ابروی متناسب با صورت شما چیست؟

فرم ابروی متناسب با صورت

داشتن یک ابروی مناسب با فرم صورت جزو یکی از معیارهای زیبایی به شمار می رود. یکی از مهمترین نکاتی که قبل از آرایش ابرو باید در نظر گرفته شود مدل ابروی متناسب با چهره ی شماست و نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد. در این مطلب با انواع مدل ابرو برای صورت های بیضی، مستطیل (دراز و کشیده)، چهارگوش (مربع)، گرد، لوزی، مثلث راس به چانه (قلبی)، مثلث راس به پیشانی و همچنین مدل ابرو با توجه به چشم و پیشانی و بینی آشنا می شوید.

مدل های ابرو

مدل ابرو مناسب صورت های بیضی

در فرم صورت بیضی طول صورت از عرض آن بیشتر است. این افراد دارای پیشانی پهن و فک گرد هستند. دارای استخوان های گونه برجسته هستند.

اگر شما جزو افرادی هستید که فرم صورت تان بیضی است چهره ی شما یک چهره ی نرمال به شمار می رود.

برای این فرم صورت ابروهای هشتی و رو به بالا مناسب نیست. مدل ابروی مناسب چهره ی شما یک ابروی ویرگولی شکل است به صورتی که به سمت شقیقه ها متمایل می شود.

مدل بیضی

چهره ی مستطیل (دراز و کشیده)

در این چهره پیشانی، گونه و فک همه در یک خط قرار دارند و صورت باریک و کشیده است. افرادی که طول صورتشان به طرز محسوسی از عرض آن بلندتر است و دارای پیشانی بلندی هستند جزو این دسته به شمار می روندیک صورت مستطیل را می توان از روی فرم فک مربعی تشخیص داد.

ابروی مناسب این چهره پهن، باریک و صاف می باشد، در این چهره می بایست قوس ابرو را کم کنید تا به صورت یک خط صاف در بیاید‌. ابروهای صاف کشیدگی صورت را کم می کند.

چهره مستطیلی

چهره ی چهارگوش (مربعی)

در این چهره فک گوشه دار و صورت زاویه دار می باشد. طول و عرض صورت مساوی و همچنین استخوان فک و گونه نیز مساوی و در یک امتداد  قرار دارند

در این چهره ابروها پهن می باشد و تا جایی که می توانید سعی  کنید زاویه و انحنای ابرو با زاویه ی فک مساوی باشد. در این چهره قوس ملایمی به ابرو بدهید و انتهای ابرو یک کمان بلند ایجاد کنید و وسط ابرو با پره ی بینی برابر باشد.

چهره مربعی

چهره ی گرد

طول و عرض چهره با هم برابر بوده و پیشانی، گونه و چانه با هم یک دایره را تشکیل می دهند و گونه ها پر می باشد.

دم ابرو در این چهره کوتاه و کمی زاویه دار و رو به بالاست به صورتی که گویا چهره ی فرد به سمت بالا کشیده شده است. فاصله ی بین دو ابرو در این چهره زیاد در نظر گرفته می شود.

حتما بخوانید  شامپوهای معمولی برای انواع مو خشک، معمولی و چرب

چهره لوری

چهره ی لوزی

مشخصه ی بارز این چهره زاویه دار بودن آن است. پیشانی کوتاه و عرض صورت کم می باشد. در چهره های لوزی عرض صورت در شقیقه ها  دارای پهنای زیاد بوده.

برای داشتن ابروی مناسب برای این چهره ابرو را از بالا و پایین قوس و انحنا دهید تا از پهنای شقیقه ها و زاویه های صورت کم شد. این فرم چهره، نسبت به چهره ی دیگر کمتر در افراد دیده می شود.

چهره لوزی

چهره ی مثلث راس به چانه (قلبی)

در این چهره پیشانی بلند و پهن، چانه و فک باریک می باشد. این فرم چهره شباهت زیادی به چهره ی بیضی دارد.

ابروی مناسب برای این چهره را باید به صورت هشت برداشته و دم ابرو کوتاه شود. همچنین می توانید قوس و انحنای بالای ابرو را کمی گرد بردارید.

چهره مثلثی

چهره مثلث راس به پیشانی

پیشانی باریک، چانه و فک پهن و زاویه دار است.

برای برداشتن ابرو در این چهره، از گوشه ی داخلی ابرو شروع و برداشتن کرده و به سمت شقیقه ها حالت دهید. در این فرم چهره ابروها رو صاف و خیلی کشیده نکنید و دو سر ابرو را از هم فاصله دهید تا چهره ی شما باز و جذاب تر دیده شود.

فرم ابرو با توجه به فرم پیشانی

همه ی افراد دارای پیشانی های متفاوتی هستند و برای فرم دادن به ابرو باید فرم پیشانی آنها نیز دقت شود. به طور کلی میتوان گفت که افراد دارای پیشانی بلند، کوتاه، پهن و کم عرض هستند.

برای متعادل کردن پیشانی کوتاه، قوس کمان ابرو را تا حدودی صاف و کشیده فرم دهید تا پیشانی بلند دیده شود.

برای متعادل سازی پیشانی بلند، می بایست که ابروها رو به طرف بالا حالت داد و یا اینکه قوس کمان ابرو رو تا جایی که امکان دارد بالا ببرید تا از بلندی پیشانی کم شود.

برای پیشانی کم عرض، ابروها رو به صورت بلند طراحی کرده تا پیشانی پهن و بلندتر دیده شود و برای متعادل کردن پیشانی پهن بهتر است تا دم ابرو را کوتاه کرده تا پیشانی باریک دیده شود.

افرادی که پیشانی بلند و پهن دارند می بایست که قوس کمان را زیاد کرده و دم ابرو را تیز کوتاه کنند و همچنین افرادی که پیشانی کوتاه و کم عرض دارند بهتر است که ابروها را به صورت صاف برداشته و قوس کمان ابرو را کم کنند و ابروها رو به سمت شقیقه ها بکشند و دم ابرو را نیز کمی حالت دهند تا تعادل ایجاد شود.

حتما بخوانید  نحوه ارتباط گیری با کودکان بالای یکسال تا 5/ 2 سال

ابرو توسط حالت یشانی

تعیین فرم ابرو با توجه به چشم

برای تعیین فرم ابرو با توجه به چشم فاصله دو چشم از یکدیگر، فاصله چشم و ابرو با هم و حالت چشم و پلک در نظر گرفته می شود.

در حالت ایده آل فاصله دو چشم با یکدیگر به اندازه یک چشم میباشد و ابرو با توجه به گوشه داخلی چشم برداشته می شود. اگر فاصله بین دو چشم از یکدیگر کمتر باشد می بایست فاصله بین دو ابرو را بیشتر در نظر گرفت تا تعادل ایجاد شود ولی اگر فاصله بین دو چشم از یک چشم بیشتر باشد چشم ها از هم دور بوده و نیاز است تا فاصله بین دو ابرو کم برداشته شود تا چشم ها نزدیک به هم دیده شود.

در فرم دادن به ابرو نکته دیگر که حائز اهمیت است فاصله بین چشم و ابرو می باشد. در حالت استاندارد فاصله چشم و ابرو با چشم باز به اندازه عنبیه چشم است. در صورتی که فاصله چشم و ابرو کمتر از عنبیه چشم باشد می بایست که بیشتر از زیر ابروها را برداشته و نازک شود تا چشم حالت باز پیدا کند ولی در صورتی که فاصله چشم و ابرو بیشتر از عنبیه باشد باید تا جایی که میشود کمتر زیر ابرو ها برداشته شود تا ابروها پهن تر حالت بگیرد.

نکته اخری که باید به آن توجه کرد حالت چشم با پلک است. چشم کشیده و بادامی یک چشم نرمال و متعادل محسوب می شود. برای متعادل کردن چشم های گرد، ابروها را نازکتر و زاویه دار برداشته و نیز فاصله بین دو ابرو را از هم دور میکنند تا چشم ها درشت تر دیده شود. در چشم های گرد و بهم نزدیک فاصله دو سر ابرو را از هم دور ، دم ابرو را بلند و کشیده برداشته تا ابرو ها متعادل دیده شوند. جهت متعادل کردن چشم های ازهم دور ابروها را بصورت پیوسته بردارید. برای چشم های درشت فاصله بین دو ابرو را کم کرده و ابروها را پهن و زاویه دار برداشته تا چشم کوچک و ریزتر دیده شود.

توجهتاجایی که میتوانید ابروها را خیلی نازک نکنید چون در این صورت از زیبایی چهره شما کم میشود.

تعیین فرم ابرو با توجه به فرم بینی

برای بینی های نرمال سر ابرو بصورت اریب برداشته می شود.

برای بینی های کوتاه و تیز، دو سر ابروها به هم نزدیک و به صورت گرد برداشته می شود.

برای بینی های بلند و پهن دو سر ابرو از هم دور و بصورت صاف برداشته می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.