دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

فر کردن مو به روش مستقیم و غیر مستقیم

فر کردن مو به روش مستقیم و غیر مستقیم

روش مستقیم

اگر در پیچیدن بیگودی دست تان سریع است به روش مستقیم موها را فر نمایید ابتدا موها را تقسیم بندی کرده و هر قسمت از مو را به لوسیون فر آغشته نموده و موها را دور بیگودی مخصوص بپیچید.

روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم ابتدا موها را با آب مرطوب کرده و دور بیگودی مخصوص بپیچید این روش زمانی که دستتان در پیچیدن بیگودی کند هست و امکان دارد زمان طولانی برای پیچیدن صرف شود کاربرد دارد.

بعد از پایان پیچیدن موها را به لوسیون مخصوص آغشته کرده و اشباع نمایید. بعد از پایان پیچیدن با پنبه یا دستمال کاغذی دور سر را گرفته تا پوست به لوسیون فر آغشته نشود در صورت سرد بودن هوای سالن از کلاه پلاستیکی استفاده شود.

مدت 45 دقیقه صبر کنید بعد اولین و آخرین بیگودی را باز کرده و فر موها را چک کنید اگر موها فر گرفته بود آن را بشویید اگر نگرفته بود 15 دقیقه ی دیگر صبر کنید وقتی که موها به اندازه کافی فر شده بود کلاه را از سر برداشته دستمال کاغذی یا پنبه را نیز از دور سر بگیرید و همان طور که بیگودی ها روی سر قرار دارد موها را آبکشی کرده تا مواد فر از روی موها کاملا پاک شود.

فر دایمی آجرچین 

1. بعد از کامل کردن روش قبل از سرویس، مشتری روی صندلی بنشانید. اگر دستور تولید کننده نشان می دهد که شامپو را قبل از سرویس به کار ببرید. سپس مشتری را برای کار شامپو بپوشانید.

به آهستگی مو را شامپو  و بعد با حوله خشک کنید از ارائه دادن سرویس شیمیایی به پوست سر ملتهب مشتری جدا خودداری کنید.

2. پیش بند را درآورید.

3. با تقسیم کردن در جلوی خط مو در یک طرف شروع کنید مو را در جهت رشد شانه کنید و سپس تقسیمات فردی را برای انطباق طول بیگودی تقسیم کنید.

4. با پخش کردن بخش پایه به طور موازی با جلوی خط مو شروع کنید که طول و عرض میله استفاده می شود. جهت پایه پشت، دور از صورت است مو را در زاویه 90 درجه سر نگه دارید از دو کاغذ انتها استفاده کنید مو را به طرف پایین به طرف پوست سر بپیچانید و بیگودی را در نیمه پایین قرار دهید.

حتما بخوانید  باور نادرست در زمینه آرایشگری

5. در ردیف دوم به طور مستقیم پشت بیگودی اول دو بخش پایه را برای دو میله دور از مرکز میله اول تقسیم کنید. مو را در زاویه 90 درجه سر نگه دارید. از دو کاغذ انتها استفاده کنید مو را به طرف پوست سر بپیچانید و بیگودی را در نیمه پایین قرار دهید.

6. بیگودی ها را ثابت کنید و هر فشار ایجاد شده توسط باند را حذف کنید.

7. در ردیف سوم بخش پایه را در نقطه ای تقسیم کنید جایی که دو بیگودی در ردیف قبلی به هم برسند ردیف سوم را به این روش کامل کنید. همان الگو به طور کامل پیچش به کار می رود.

8. به بخش کردن ردیف ها ادامه دهید که دور انحنا سر در قسمت فرق سر نمایان می شوند رطوبت را در هنگام کار کردن حفظ کنید.

ردیف ها را دور و در پایین اطراف خط مو ادامه دهید بخش های پایین را در مرکز نقطه ای تقسیم کنید جایی که بیگودی ها در ردیف قبلی به هم می رسند.

9. بعد از این که کار پیچاندن قسمت فرق سر را کامل کردید پیچاندن ردیف ها را متوقف کنید بخش های افقی را در سرتاسر پشت سر تقسیم کنید و به الگوی آجری ادامه دهید ممکن است نیاز داشته باشید که طول بیگودی ها را از یک ردیفی به ردیف دیگری تغییر دهید تا الگو را حفظ کنید.

 

موی مجعد

زمان مکث مواد روی فر

– طبق بروشور شرکت سازنده محصول مدت مکث لوسیون فر را انجام دهید.

– هر 3 الی 5 دقیقه برای موهای رنگ شده و نازک موها را تست کرده و فر را چک نمایید.

– برای سریع تر عمل کردن لوسیون فر از لوسیون فری که قویتر باشد و حرارت غیر مستقیم با پوشش نایلونی استفاده کنید.

– مدت زمان عمل فر زمانی که فر را در سالن سرد انجام می دهید سرد باشد بیشتر طول می کشد سعی کنید زمان فر را دقیق انتخاب کرده تا در اثر طولانی شدن موها آسیب نبیند.

حتما بخوانید  رنگ های موقت مو (ویژگی ها و فواید)

– هنگامی که پیچیدن موها به اتمام رسید. پس از مکث کافی یک بیگودی از اول وسط و آخرین قسمتی که پیچدید باز کنید اگر حالت S داشته باشد مدت مکث کافی است و باید فر آبکشی شود.

– اگر مواد فر بیشتر از مدت مکث مشخص روی موها بماند موها حالت ارتجاعی خود را از دست داده و ممکن است وز شوند.

– استفاده از لوسیون فر قوی، حرارت غیر مستقیم، پوشش نایلونی باعث سریعتر عمل کردن فر می شود.

– اگر سالنی که در آن عمل فر انجام می شود سرد باشد مدت زمان عمل فر مو بیشتر خواهد بود.

– طولانی شدن زمان باعث آسیب دیدن موها می شود سعی کنید زمان را دقیق انتخاب کنید.

مراحل مختلف شست و شوی موی فر

موها در دو مرحله آبکشی می شود مرحله ی اول بعد از استفاده از مواد فر و فرم گرفتن موها و مرحله ی دوم پس از انجام مرحله ی تثبیت.

نحوه ی شست و شوی موی فر

با آب گرم شست و شوی کامل مو را انجام داده تا لوسیون فر را از روی مو پاک کنید. آب سرد برای آبکشی موها سبب پاک نشدن لوسیون از روی موها شده و آب خیلی داغ نیز فرها را سست و بی حالت می کند.

لوسیون فر اگر به خوبی آبکشی نشود باعث حساسیت پوستی، موخوره، خشکی و شکستگی در موها می شود لذا لوسیون فر را خوب آبکشی کنید.

شست و شوی مو بعد از فر با شامپوی اسیدی انجام می شود. موها را در صورت امکان در پایان عمل فر و هر بار شست و شو کردن ویتامینه کنید. پس از شست و شوی موها استفاده از کاندیشنر فر موها را سست می کند.

موها را جهت شست و شوی 3 الی 5 دقیقه زیر آب گرم قرار دهید چنان چه آبکشی به درستی انجام نشود عملیات فر متوقف نشده و مرحله خنثی نیز دقیق انجام نمی شود.

زمانی که موها نم دار یا خیس شود بوی نامطبوع می دهد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.