مقالات آرایشگری مردانه

آموزش رایگان محو کردن قسمت پایین سر(لو فید)

مدل موی محو  یا لو فید ، بسیار پرطرفدار است و هرگونه مدلی را که در کنار سر کوتاه باشد، و به سمت بالای سر که برویم بلندتر میشود، شامل می شود. با کمی تحقیق و جست و جو می توانید بفهمید که چه نوعی از فید کردن مد نظرتان است.
فید کردن مو در دوره درجه 1 آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری استاد بیک  به طور کاملا حرفه ای به شما  آموزش د اده می شود. اما در اینجا شما با خواندن مطالب زیر میتوانید بفهمید که برای Fade کردن مو چطور باید شروع کنید:

در ابتدا مو را سشوار بکشید.

قطعه شماره 6 میلی متر را روی ماشین ریش تراش اعمال کنید. اطراف خط دور سر را با حرکت پروازی ماشین روی سر، کوتاه کنید.در تمام مراحل از برش، برای پاک کردن موهای زائد از روی پوست استفاده کنید. مقصد این است که فقط 2سانتی متر از اطراف خط دور سر نه بیشتر کوتاه شود. برای این 2سانتی متر، نوک ماشین را روی پوست حرکت دهید .

در ادامه قطعه شماره 4.5 میلی متر را روی ماشین قرار دهید و با قسمتی از سر که با شماره 6 ماشین کوتاه شده، ادغام کنید.

با استفاده از شانه و ماشین خط ایجاد شده میان مو شخص و قسمتی که ماشین شده را برطرف کنید. بدین شکل که شانه را در زاویه 90 درجه  داخل مو قرار داده، مقدار موی اضافه ای که روی شانه قرار می گیرد را با استفاده از ماشین کوتاه کنید.

از قسمت شقیقه در حدود 1 سانتی متر بالاتر از خط دور سر را با شماره صفر ماشین بزنید. این عمل را، برای دور تا دور سرانجام دهید.

برای محو کردن خط ایجاد شده توسط شماره صفر ماشین از سوار کردن قطعه شماره 3 بر روی ماشین که دنده های آن به سمت جلو کشیده شده، در حد 1 سانتی متر استفاده کنید.

در این قسمت خطی ایجاد می شود. برای از بین بردن این خط دنده های شماره 3 را تا نیمه به سمت عقب بکشید.

سپس دنده ها را تا انتها عقب بکشید و بالاتر از آن را کوتاه کنید.

در تمام مراحل دقت داشته باشید که از لبه های سمت راست و سمت  چپ ماشین با حالت پروازی به فراخور نیاز استفاده کنید. بدین شکل که  برای سمت راست سر شخص، سمت راست ماشین روی پوست سر قرار بگیرد و سمت چپ آن از پوست فاصله داشته باشد و برای سمت چپ شخص نیز سمت چپ ماشین روی پوست قرار بگیرد و سمت راست ماشین از پوست سر فاصله داشته باشد.

حال برای محو کردن خط صفر دور تا دور سر از دنده های خود ماشین که تا انتها به عقب کشیده اید و به شکل پروازی روی پوست حرکت می دهید استفاده کنید در واقع شماره 2 و3 را با یکدیگر ادغام کرده اید.

برای محو شدن کامل خط صفراز تکنیک کردونیشن (بازی کردن با دنده ها ) استفاده کنید. بدین شکل که یک دنده به سمت عقب بکشید و ماشین را روی خط حرکت دهید به همین شکل یک دنده دیگر به عقب بکشید و دوباره روی خط بکشید بدین شکل ادامه دهید تا خط کاملا محو شود.

نتیجه این تکنیک چنین است که هر چه دنده های ماشین بیشتر به سمت عقب کشیده شود ماشین بالاتر از خط صفر را کوتاه می کند.

در پایان کار قطعه شماره 1.5 را روی ماشین اعمال کنید. دنده ها را به سمت جلو بکشید و قسمت پایین سر را به شکل پروازی بزنید. برای قسمت بالاتر از آن نیز دنده ها را به سمت عقب بکشید.

قسمت پایین سر را به وسیله شیور (شماره 6.0) به شکل ضربه ای طوری که دست به سمت بیرون کشیده شود کوتاه کنید. اگر تمایل دارید که مو از ته زده شود شیور را از پایین به سمت بالا بکشید.

خط 6.0 را با استفاده از ماشین خط زن محو کنید سپس به وسیله دسته تیغ قسمت پیشانی را مرتب کنید.

آموزش های مرتبط

آموزش های برای کسب تجربه بیشتر در زمینه سایه برای خواندن آموزش تصویری سایه با ماشین وال کلیک کنید.

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دوره ی حرفه ای سایه زدن موی سر و ریش تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک آموزش سایه زدن موی سر و ریش کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *