مقالات آرایشگری زنانه

مش و های لایت

مش و هایلایت

مش و هایلایت

مش و های لایت

انواع ابزار برای مش

کلیپس مش برای تقسیم کردن مش به یک اندازه با شانه یا آلومینیوم

شانه ی کلیپسی – دیسکومش

بخشی از مو به مبنای 5 الی 6 سانتی متر های لایت. حال آن دسته از تارهای انتخاب شده را داخل کلیپس گذاشته و کلیپس را به سمت سر بکشید نایلون مخصوص را زیر مو قرار داده و مو را رنگ یا دکلره کنید به این طریق کنترل کردن آسان است موها را بشویید و کلیپس ها را جدا کنید در واقع به این صورت ریزه موها کنار زده می شود.

مش شانه ای

دیسکومش

قسمتی از مو را انتخاب کرده و با قلاب مخصوص درآورید و دیسکومش این امکان را می دهد که دسته ها را نازک یا ضخیم درآورید. پس از اتمام کار رنگ را به موهای جدا شده بزنید و موها را بکشید تا ریشه ها هم گرفته شود دیسکومش را آزاد کرده و موها را بکشید.

منفذ خروجی این وسیله از جنس سیلیکون است باعث می شود که مواد به داخل مو نفوذ نکند. اکنون رنگ این وسیله برای ترمیم موها و کل سر قابل استفاده است.

انواع مش های مهندسی

مربعی مستطیل، زیگزاگ، شطرنج که با فانک یا ویزیبل شیشه ای بدون فانک (فویل یا ویزیبل) انجام می شود.

1) مش فانک مثلثی

تعداد مثلث های برداشته به دلخواه مشتری می باشد.

هر چه مثلث های برداشته بزرگتر باشد تعداد آنها کمتر و هرچه مثلث ها کوچکتر باشد می توان تکه های بیشتری را مش کرد.

روی فانک نقاطی مشخص شده که می توان موها را از آن درآورید به پایه برسانید و سپس رنساژ کنید.

– مش فانک

– انواع مش های تکه ای را می توان با فانک انجام دهید.

دیسک های مش و های لایت آن

دیسکت مش شامل: 3 جفت ورق های دیسک می باشد.

طرز کار

تمام موها را در قسمت تاج سر دم اسبی کنید. بزرگ ترین سایز دیسک را روی سر قرار داده از قسمت جلو و عقب تا رستنگاه مو ببرید تکه های دلخواه را از قسمت ریشه از داخل دم اسبی بیرون کشیده مواد بزنید و روی دیسک قرار دهید.

به اندازه 2 تا 4 سانتی متر موهای دورتا دور سر را از دم اسبی بیرون آورده و این قسمت را مواد نزنید. دیسک سایز کوچک تر را روی سر گذاشته و بر خلاف تکه های قبلی تکه های جدید را از داخل دم اسبی بیرون کشیده و مواد بزنید. تعداد تکه های مش به دلخواه مشتری می باشد. این کار تا تاج سر انجام دهید.

حتما بخوانید  انواع بافت مو

مش شانه ای به وسیله ی ابزاری به نام اسپاتولا

دسته ای از موها را جدا کرده و روی شانه قرار دهید. شانه ی اسپاتولا را زیر مو قرار داده و مواد را به تمام قسمت های موهایی که روی اسپاتولا قرار گرفته آغشته نمایید و در همان حالت مواد را با شانه ی اسپاتولا آرام آرام به طرف نوک موها ببرید و تمام موها را به همین ترتیب به لایه با شانه ای اسپاتولا و برس به مواد آغشته نمایید. پس از مکث کافی هنگامی که موها به پایه ی دلخواه رسید موها را آبکشی نموده و اسیدی کنید.

دقت شود موهای جدا شده به یک اندازه بوده و نکات ایمنی و بهداشتی رعایت شود.

یک نوع هاف لایت با کلیپس های رنگی مو (اسفنجی)

کلیپس های رنگی دارای شیارهایی است که می توان موها را تا جایی که می خواهید بی رنگ شود. از شیار کلیپس رد کرده و ثابت نمایید باقی موها را دکلره کرده و وقتی که پایه دلخواه رسید رنساژ نمایید این کلیپس برای هاف لایت بسیار مناسب است.

این تکنیک به وسیله ی کلاه یا فویل وقتی انجام می شود که تفاوت پایه رنگ و لایه های جدا کرده 3 الی 4 درجه باشد. به سایه روشن هایی که روی مو ایجاد می شود های لایت می گویند.

تفاوت مش با های لایت

در تکنیک مش قسمت هایی از مو که روشن می شود حدودا 5 تا 7 درجه با زمینه متفاوت است اما در تکنیک های لایت این اختلاف به 3 تا 4 درجه می رسد های لایت روشن به این صورت است موها را از کلاه درآورده و بی رنگ کرده و برای رنساژ آن از رنگ های متوسط یا روشن استفاده می شود. های لایت متوسط زمانی انجام می شود که ابتدا موها را رنگ کرده و روی آن مش انجام دهید اگر موهای مشتری دارای تارهای سفید باشد بهتر است مو را تیره کرده سپس از کلاه درآورده و مش کنید.

حتما بخوانید  مش

این تکنیک های لایت تیره نام دارد. شایان ذکر است بدانید برای رنساژ مش باید از رنگ های روشن و اکسیدان ضعیف استفاده کنید و مدت زمان مکث مواد روی مو بستگی به تیره یا روشن بودن زمینه دارد هنگامی که مواد دکلره روی موها است مرتب باید موها را چک کرد تا آسیب نبیند.

توجه داشته باشید ریشه ی موها به علت گرمای بیش تر سر زودتر روشن شده و به پایه می رسد پس توجه کنید برای یکنواخت شدن ریشه و ساقه مدت زمان مکث مواد در قسمت ریشه کمتر خواهد بود.

توجه کنید رنگ روی موهای مش شده باید روشن و درصد اکسیدان خیلی ضعیف باشد و زمان آن بستگی به روشن و تیره بودن زمینه رنگ دارد.

زمان مکث برای مواد دکلره روی مو مشخص نیست مرتب باید مو را چک کنید زیرا ریشه ها به علت حرارت سر زودتر روشن می شود و پایان کار ریشه و ساقه باید یکنواخت رنگ باز کند.

هایلایت

زدن مواد به مو و رعایت زمان مکث آن

دکلره کردن موها همیشه از پشت سر انجام می شود و پس از آن و اطمینان از پخش یکنواخت مواد روی موها یک بار موها را شانه بزنید. هم چنین برای انجام مش کلاهی موها به صورت حرفه ای ماساژ داده شده سپس به صورت حلقه ای لایه ها را روی موها قرار دهید.

اگر موهایی که دکلره می شود تیره باشد برای رسیدن به پایه مدت زمان بیش تری طول کشیده و نیاز است چند بار مواد روی موها شارژ شود.

2 الی 3 بار یعنی موها را شست و شو داده و دوباره مواد جدید درست کرده و روی موها بزنید. اگر موها نرم و نازک و روشن بودن زمان کمی لازم است تا به پایه ی مورد نظر برسد موها را شست و شو داده و رنساژ دلخواه را به موها بزنید. در صورت نیاز می توانید از حرارت استفاده نمایید بهتر است حرارت از نوع بخار مرطوب باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.